Bursa'da 4 kişiye Pitbull kelepçesi

Bursa'da 4 kişiye Pitbull kelepçesi.19144
  • Giriş : 29.11.2008 / 23:34:00

Bursa'da ''Pitbullu'' suç örgütüne üye oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 13 kişiden 4'ü tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Nilüfer ilçesinde geçen ay düzenlenen operasyonda tutuklanan H.H.'nin liderliğini yaptığı organize suç örgütüne üye oldukları iddiasıyla Nilüfer, Osmangazi ve İznik ilçelerinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 13 kişi, sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevkedildiler.

Zanlılardan R.A., S.E., O.A., ve R.Y., ''suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, çocuğun nitelikli cinsel istismarı, cinsel saldırı, cinsel taciz, fuhuşa aracılık etmek ve yer sağlamak'' suçlarından çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandılar.

Diğer 9 zanlı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.

-''PITBULLU'' ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜNE YÖNELİK OPERASYON-

Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Görükle beldesinde kimi kişilerin suç örgütü kurarak, nitelikli tehdit, kasten yaralama, cinsel saldırı ve nitelikli yağma suçlarını işlediklerine ilişkin istihbarat üzerine zanlıları, 25 Temmuz'dan bu yana takibe almıştı.

Yarısı fuhuş ve tecavüzden olmak üzere 20'nin üzerinde mağdurun ifadesine başvuran ekipler, kimi örgüt üyelerinin, evlerine götürdükleri genç kızlara tecavüz ettikleri, bu sırada görüntülerini kameraya aldıkları kızları, ''CD'leri ailesine göndermekle'' tehdit ederek fuhuş yaptırdıkları saptanmıştı.

Örgüt üyelerinin, türlü gasp ve bıçakla yaralama olaylarının da zanlıları olduğu belirlenmişti.

Jandarma ekiplerince 20 Ekim Pazartesi günü 14 ayrı eve eşzamanlı olarak düzenlenen operasyonda, çete lideri olduğu ileri sürülen ''Çakal'' lakaplı Mustafa D. ile ortaya çıkartılan yeni suç örgütünün lideri olduğu öne sürülen H.H.'nin de aralarında bulunduğu 11 kişi gözaltına alınmıştı.

Mahkemece tutuklanan 11 zanlının, barakalarda yetiştirdikleri ''Pitbull'' cinsi 5 köpeği de tehdit unsuru olarak kullandıkları ifade edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*