Bursa'da 'Binbir Gece' cinayeti

  • Giriş : 06.04.2007 / 00:00:00

Kasa hırsızlığından gözaltına alınan Erdal Kara ve Önder Akpınar sorgularında 1 yıl önce bir işadamını öldürdüklerini itiraf etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İki sanık, cinayeti işadamının sekreteri Mine Motorcu'nun azmettirmesi üzerine işlediklerini söyledi. Gözaltına alınan Mine Motorcu'nun itirafları Kanal D'deki 'Binbir Gece' dizisinin senaryosundan farksızdı 1 yıl önce tekstilci Özkan Kapsan (38) Bursa'nın Demirtaş beldesi Avdancık köyü
yakınlarında ormanlık alanda tabancayla öldürülmüş halde bulunmuştu. Olay sırasında Özkan Kapsan'ın yanında bulunan sekreteri Mine Motorcu "Biz arabanın içinde otururken maskeli iki kişi gelip patronumu öldürdü ve kredi kartlarını çaldı. Bana da tecavüz ettiler" diye ifade vermişti.

2 suçsuz insan hapis yattı
Zanlı olarak tutuklanan Yunus K. ve İsmail D., 320 gün hapis yattıktan sonra delil yetersizliğinden 20 Şubat'ta beraat etmişti. Bursa'da bir kasa hırsızlığı olayını soruşturan polis, zanlı olarak aranan kişinin arkadaşları Erdal Kara (29) ve Önder Akpınar'ı (29) gözaltına aldı. Polis, sorgu sırasında bu iki kişiye "Bilin bakalım, sizi neden buraya getirdik?" dedi.

Patronuma dersini verin'
Erdal Kara ve Önder Akpınar "Avdancık'taki cinayet için" yanıtını verdi ve itirafa başladı. Sanıklar, "Mine Motorcu bizim arkadaşımız. Kredi kartı borcunu ödemesi karşılığında patronu onunla cinsel ilişkiye girmiş. Bizden patronuna ders vermemizi istedi. Mine patronunu ormanlık alana götürdü. Aracın içinde ilişkiye girdiler. Biz de ortaya çıkıp adamı öldürdük" dedi.

Mecburen kabul ettim'
Gözaltına alınan Mine Motorcu polise "1.5 milyar kredi kartı borcum vardı. Patronum cinsel ilişkiye girersek borcunu öderim dedi. Mecburen kabul ettim. Sonra da öldürttüm" dedi.
Binbir Gece dizisinde Şehrazat patronu Onur'dan çocuğunun tedavi masrafları için 150 bin dolar istemişti. Patronu da bir gecelik ilişki karşılığı parayı vermişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious