Bursa'da festival heyecanı başlıyor

  • Giriş : 10.06.2006 / 00:00:00

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı'nın (BKSTV) koordinasyonunda düzenlenen ve bu yıl 45.'si yapılacak olan Uluslararası Bursa Festivali, 12 Haziran Pazartesi akşamı müzik ve dans gösterisi ile başlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Festivalin açılış konseri öncesinde 11 Haziran Pazar günü gittikleri dünyanın her yerinde büyük beğeni toplayan Bulgaristan'ın Karandilla Brass Band Grubu, Arap ezgilerinden Osmanlı mehter marşına kadar geniş bir repertuarla Bursa sokaklarını şenlendirecek. Bulgar grubun coşkulu gösterileri, festivale bilet alamayan sanatseverler için teselli olacak.

12 Haziran Pazartesi günü Açık Hava Tiyatrosu'nda saat 21.30'da Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestra'nın açılış konserinde solist Selva Erdener'in şarkılarına Ahmet Baran kanunuyla sanatseverleri halk türkülerinin klasik müzik kopseptinde yer aldığı farklı bir atmosfere götürecek. Soprano Derya Tokgöz'ün J.S. Bach'ın 'Air' ve M.Ravel'in 'Bolero' eserlerini seslendireceği konserin ikinci bölümünde ise balet Tan Sağtürk de danslarıyla Bursalılara sanat şöleni yaşatacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious