Bursa'da geniş çaplı torbacı operasyonu

Bursa'da geniş çaplı torbacı operasyonu.55355
  • Giriş : 04.12.2008 / 10:19:00

Bursa polisi, sokak aralarında ve gece alemlerinde uyuşturucu pazarlayan 15 kişiyi gözaltına aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bursa Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şubesi tarafından düzenlenen operasyonda, sokak aralarında ve gece alemlerinde uyuşturucu pazarladıkları iddia edilen 15 kişi gözaltına alındı. çete oluşturdukları iddia edilen zanlıların liderinin yurt dışından geldiği ve uyuşturucu suçundan hapis yattığı iddia edildi.

Son iki ayda başarılı uyuşturucu operasyonları yapan Bursa Polisi, 6 ay süren takip sonucu önceki gün yaptığı operasyonda İstanbul'dan getirildiği öne sürülen esrar ve uyuşturucu hapları “Perakende” olarak piyasaya sürdükleri belirlenen zanlıları takibe aldı.

Polisler, zanlılardan bir bölümünün uyuşturucu hapları bar ve pavyonlarda çalışan kadınlara pazarladığı, uyuşturucunun bir bölümünün de köşe başlarında satıldığı saptandı.

Bursa merkez ilçelerinde yapılan operasyon sonucu çete lideri olduğu iddia edilen ve İsviçre'de 7 yıl hapis yattığı belirtilen Tolga Y. ve adamları gözaltına alındı. Zanlıların büyük bölümünün uyuşturucu ticareti yapmak suçsundan kaydının bulunduğu belirtildi. 15 kişi “Suç işlemek için örgüt kurmak, kurulu örgüt kapsamında uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan adliyeye çıkartılacak.

Bu arada bu kişilerden uyuşturucu madde temin edip kullandığı belirtilen 30 kişinin de adliyeye sevk edilecekleri kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*