Bursa'da huzur operasyonu

  • Giriş : 27.05.2006 / 00:00:00

Bursa Emniyet Müdürlüğü, şehrin 27 ayrı notkasında huzur uygulaması yaptı. 2 saatlik uygulamada 2 bin 836 araç kontrol edilirken otel, kahvehane ve cafelerdeki bin 812 kişinin kimlik kontrolü yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erzurum'dan Bursa'ya atanan Emniyet Müdürü Tahsin Demir'in ilk icraatı huzur operasyonu oldu. Alınan mahkeme kararıyla birlikte şehrin 27 ayrı noktasında bir emniyet müdür yardımcısı, 8 şube müdürü ile yaklaşık 450 komiser ve polis memurunun katılımıyla yapılan uygulamada cafeteryalarda durumu şüpheli görülen şahıslar kimlik kontrolünden geçirildi.

Arama noktalarında ise durdurulan araçlar kontrolden geçirildi. Polisler, araçları didik didik aradı. Özellikle araçların bagaj kısımlarını dikkatle arayan polis, 2 bin 836 aracı kontreldeng eçirdi. Aramalarda 3 adet ruhsatsız silah ele geçirildi.

Çeşitli suçlardan aranan 4 kişi gözaltına alındı. Umuma açık işyerlerinde yapılan denetimlerde ise, bin 812 kişi kontrolden geçirildi. Denetimler sırasında 3 cafe, bir internet cafe ve bir kahvehane işletmecisi hakkında işlem yapıldı.


Arama noktalarında durdurulan araçlarda en çok alkollü sürücülere rastlanıldı. Bira şişelerinin ele geçirildiği uygulamada 80 araç sürücüsüne toplam 10 bin 48 YTL para cezası kesildi. Denetimler sırasında 53 araç ise çeşitl nedenlerle trafikten men edildi. Emniyet Müdürü Tahsin Demir, butür uygulamaların vatandaşların huzuru için devam edeceğini söyledi. Uygulamada didik didik aranan araç sahipleri de memnun kaldı. Vatandaşlar, polisin halkın huzuru için çalıştığını butür uygulamaların yerinde olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious