Bursa'da lodosun şiddeti arttı

Bursa'da lodosun şiddeti arttı  .6450
  • Giriş : 26.01.2009 / 10:02:00

Hafta sonunu yağışlı geçiren Bursa'da sabah saatlerinde etkili olan lodos, hayatı olumsuz etkiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçen cuma başlayıp hafta sonu etkisini devam ettiren şiddetli lodos, bu sabahtan itibaren Bursa'da hayatı olumsuz etkilemeye başladı. Bütün yurdu etkisi altına alan olumsuz hava koşulları, Bursa'da da lodosla birlikte kendini iyiden iyiye hissettirmeğe başladı.

Gece saatlerinden itibaren kentte etkili olan şiddetli lodos, yer yer kuvvetli fırtına şeklinde esmeye devam ediyor. Sabah saatlerinde etkili olan lodos, vatandaşların zor anlar yaşamasına sebep oldu.

Yollarda kaldırdığı toz bulutları ile vatandaşların yürümesini engelleyen lodos, savurduğu çöplerle de yine şehirde hayatı olumsuz etkiliyor.

CİHAN muhabirinin meteoroloji yetkililerinden aldığı bilgiye göre; cuma günü başlayan lodos hafta sonunda da yer yer kuvvetli fırtına şeklinde etkili oldu. Saatteki hızı 40 kilometrenin üzerine çıkan lodos, Uludağ'da ise kuvvetli fırtına şeklinde görüldü.

Öğle saatlerinde yerini yağmura bırakması beklenen lodosun, salı ve çarşamba günleri de kentte etkili olacağı belirtildi. Öğleye kadar etkili olarak esmesi beklenen lodosunun ardından gelecek hafif yağmurlu hava ile birlikte kentte yarın hava parçalı ve az bulutlu olacak. Çarşamba günü ise Bursa'yı yeni bir yağışlı hava etkisi altına alacak.

"SOBA ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT"

Soba zehirlenmelerinin en çok yaşandığı illerin başında gelen Bursa'da lodostan dolayı vatandaşların dikkatli olması istendi.

Havaların sıcak gittiğini bu nedenle gerekirse soba yakılmamasını isteyen yetkililer, soba zehirlenmelerilerine karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu.

Hafta sonundan itibaren onlarca kişinin soba zehirlenmeleri nedeniyle hastanelere kaldırıldığı bilgisini veren yetkililer, vatandaşlardan dikkatli olmalarını istedi. Lodosun da etkisiyle sıcak bir havanın hakim olduğu Bursa'da en düşük sıcaklık 10, en yüksek sıcaklık ise 18 derece arasında değişiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*