Bursa'da ödünç DVD cinayeti

Bursa'da ödünç DVD cinayeti.8144
  • Giriş : 26.06.2008 / 13:19:00

BURSA’da dün gece ev sahibi ve kiracının arkadaşları arasında yaşanan ödünç DVD oynatıcı tartışması, cinayetle sonuçlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ev sahibinin kardeşi 33 yaşındaki Savaş Korkmaz, fırında çalışan 23 yaşındaki Nimet Kaplan'ı, başından tek kurşunla vurarak öldürdü.

35 yaşındaki Ali Rıza Korkmaz’ın dün akşam Türk Milli Takımı’nın Almanya’ya 2-3 yenildiği karşılaşmadan sonra, üç katlı apartmanlarının birinci katında yalnız yaşayan kiracısı 23 yaşındaki İshak Doğrusözlü’ye verdiği DVD oynatıcıyı almak istemesi sonucu meydana geldi.

Kiracısının izine gittiğini bilmeyen Ali Rıza Korkmaz, zili çalınca karşısına Doğrusözlü’nün arkadaşları Nimet Kaplan ile 27 yaşındaki Selam Pekdoğan çıktı. Ödünç verdiği DVD’yi isteyen Korkmaz, kendisine, “DVD’yi biz size veremeyiz. O sorumluluğa giremeyiz. Önümüzdeki günlerde İshak gelecek. Ondan alırsınız” yanıtını veren fırında işçi olarak çalışan Kaplan ile önce tartıştı, sonra kavga etti.

AĞABEYİNİ YERDE GÖRÜNCE ELİNİ KANA BULADI

Kavga sırasında aldığı kafa darbesiyle yere düşen Ali Rıza Korkmaz’ın sesini duyan kardeşi Savaş Korkmaz, belindeki tabanca ile bir alt kata inince ağabeyini kanlar içersinde gördü. Belindeki tabancayı çıkartan Savaş Korkmaz, kafasına kabza ile dört kez vurduğu Kaplan’ı kafasından tek kurşunla vurarak öldürdü. Cinayetten sonra yakalanan hırsızlık suçundan sabıka kaydı bulunan Savaş Korkmaz, ağabeyi ve evde bulunan Selam Pekdoğan gözaltına alındı.

Cesedi otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na gönderilen Nimet Kaplan’ın öldürülmesiyle ilgili soruşturma sürüyor. İfadesi alınan Savaş Korkmaz, ‘Adam öldürmek’, ağabeyi Ali Rıza Korkmaz ise ‘Darp’ suçlarından adliyeye çıkartılacaklar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious