Bursa'da olaylı yıkım

Bursa'da olaylı yıkım.10361
  • Giriş : 14.02.2007 / 00:00:00

BURSA'da kaçak olarak yapıldığı belirlenen binaların yıkımı sırasında jandarma ekiplerine saldırmak isteyenler biber gazı sıkılarak etkisiz hale getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Merkez Osmangazi İlçesi2ne bağlı Panayır Mahallesi'nde ruhsatsız olarak yapıldığı belirlenen binaların yıkımı sırasında gerginlik yaşandı. Toplam 150 kişilik Jandarma Komando Robokop Timi'nin geniş güvenlik önlemi altında Badem Sokağa giren yıkım ekipleri, 65 yaşındaki Demirel Yıldız'a ait üç katlı evin kaçak olarak yapıldığı belirlenen üst katını yıkmak istedi. Yıkımı engellemek isteyen Yıldız'ın oğlu 35 yaşındaki Şahverdi Yıldız, yıkım ekiplerine saldırmak istedi. Jandarma ekipleri tarafından uzaklaştırılmak istenen Yıldız, bu kez küfür edip, yumruk atmak istedi. Toplanan yaklaşık 15 kişilik grubu, dağılmaları konusunda uyaran jandarma ekipleri, kendilerinin üzerilerine gelenleri biber gazı kullanarak etkisiz hale getirdi. Sıkılan biber gazından jandarma ekipleri ve çevredeki vatandaşlar da etkilendi. Etkisiz hale getirilen Şahverdi Yıldız, karga tulumba ekip arabasına götürülüp, gözaltına alındı. Mahallede gerginliğin artması üzerine bölgeye takviye ekipler istendi.

Akpınar Sokak'ta ise evlerinin yıkımına engel olmak isteyen 19 yaşındaki Muharrem Karakaya da jandarma ekipleri tarafından yaka paça olay yerinden uzaklaştırıldı. Kaçak olarak yapıldığı belirlenen evde oturan ve kemik erimesi hastalığı olduğu belirtilen 51 yaşındaki Havva Yıldız ise yürüme aparatı ile birlikte evden güçlükle çıktı. Yaşlı kadını 4 yaşındaki torunu Cengiz Yıldız, yalnız bırakmadı. İki odalı, direksiz bir baraka tipi ev yapan inşaat ustası Metin Düzlü ve eşi Nermin Düzlü ise evlerinin yıkımı sırasında sinir krizi geçirirken, 3 yaşındaki kızları Şehval ise gözyaşlarına boğuldu. Düzlü çifti, komşuları tarafından güçlükle sakinleştirildi. Ekipler toplam 38 binayı yıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious