Bursa'da pitbull dehşeti!

  • Giriş : 16.05.2007 / 00:00:00

Bursa’da, sahibinin ağızlıksız ve tasmasının ipinin uzun tutarak gezdirdiği pitbull- boxer kırması köpek, bir petshop’un önünde satılmayı bekleyen kediye saldırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aynı zamanda veteriner olan işyeri sahibinin köpeğin ağzıdan güçlükle aldığı kedi karnından ve ayaklarından yaralandı. Çevreye saldıran ve güçlükle sakinleşitirilen köpeğin sahibine polis tarafından yasal işlem yapıldı. Bu sırada saldırgan köpek karakolun nezarethanesinde bekletildi.
Olay, dün saat 19.30 sıralarında merkez Osmangazi İlçesi Altıparmak Caddesi’nde meydana geldi. 27 yaşındaki Süleyman Arslan, 2 yaşındaki pitbull- boxer kırması köpeğiyle gezintiye çıktı. Arslan'ın köpeği, 40 yaşındaki Uğur Ulufer’e ait petshop’un önünden geçerken, kapıda duran Kiniş adlı kediye saldırdı. Kediyi kurtarmak için köpeğin ağzını açmak isteyen işyeri sahibi Ulufer'in parmağı ve kolu yaralandı. Uluefer, güçlükle kediyi kurtarmayı başardı. Karnından ve bacaklarından yaralanan kedi kaçarak canını kurtarırken, sinirden çevreye saldıran köpeği sahibi Süleyman Arslan da sakinleştiremedi. Hayvanın iğne ile uyuşturulması için itfaiyeye telefon açılarak yardım istendi. Bu sırada Arslan’ın tasmayı yol kenarındaki demir direğe bağlamasıyla köpek etkisiz hale getirildi.
Olay yerine gelen polis, köpeğe yaklaşmaktan korkunca sahibinden tasmasıyla tutup Çarşı Polis Merkezi’ne getirmesi istendi. Köpek karakoldaki nezarethaneye konurken, sahibi Süleyman Arslan hakkında ‘köpek ısırması sonucu yaralanmaya sebebiyet vermek’ten işlem yapıldı. Daha sonra köpeğini alan Arslan karakoldan ayrılırken, kedisini tedavi eden Uğur Ulufer, “Böyle bir köpek, bu şekilde kalabalık bir yerde gezdirilemez. İşyerimin önündeki kediyi parçaladı. Kedi yerine çocuk da olabilirdi. O zaman ne olacaktı'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious