Bursa'da polis ve jandarma görev yerleri değişti

Bursa'da polis ve jandarma görev yerleri değişti.16819
  • Giriş : 18.06.2009 / 20:39:00

Bursa'da polis ve jandarmanın görev yaptığı bölgeler, Bursa Valiliği tarafından yeniden düzenlendi. Bundan sonra, jandarma kontrolündeki birçok yer polise geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa Valisi Şahabettin Harput, jandarma ve polis bölgelerinde yapılan değişikleri açıkladı. Merkez Osmangazi ilçesinde daha önce jandarmanın denetiminde bulunan Yunuseli, Soğanlı ve Hüdavendigar, Mehmet Akif, Panayır, Çukurca, Dobruca, Yenikent, Güneştepe, Çeltik Mahalleleri, Alaşar, Terminal, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi, Doğanevler ve İnkaya mahalleleri polisin sorumluluk bölgesine dahil edildi.

Merkez Yıldırım ilçesinde ise, Millet, Hacivat, Yiğitler, Şirinevler ve Çınarönü mahallelerinin tamamı polisin himayesine geçti. Kısmen polis sorumluluğunda bulunan Vakıf Mahallesi'nin tamamı ise jandarmanın sorumluluk alanına girdi. Merkez Nilüfer ilçesinde mahalleye dönüştürülen, Yolçatı, Tahtalı, Yaylacık, Dağyenice Köyü ile Doğan Köy ile Görükle Beldesi'ndeki Sakarya, Dumlupınar, Kurtuluş ve Zafer mahallelerinin asayişi bundan sonra polisten sorulacak. İzmir yolunun kuzeyinde kalan mülki sınırları ile bu bölge içinde kalan Uludağ Üniversitesi Kampüsü'nün tamamının güvenliğinden yine polis sorumlu olacak.

İnegöl ilçeside beldeden mahallelere dönüştürülen eski Alanyurt Beldesinin Yeni Mahalle, Cumhuriyet, Fatih, Esentepe, Yunus Emre ve Üçevler mahalleleri polisin sorumluluk bölgesine dahil edildi. Mudanya'da ise Halitpaşa, Ömerbey, Yeni Mahalle, Şükrüçavuş, Hasanbey, Güzelyalı'daki Eğitim, Burgaz ve Siteler mahalleleri, Halitpaşa Mahallesi, Kumkaya Caddesi üzerinde bulunan Üçmühendisler Sitesi'nin ile devamındaki Altınışık Sitesi'nin bitim noktasına kadar olan jandarma sorumluluk bölgesindeki yerlerin güvenliği, yine polisten sorulacak.

Ayrıca polisin sorumluluk bölgesine, Orhangazi ilçesinde Sanayi Bölgesi, İznik Gölü kenarı, Nadır piknik alanı, Muradiye mahallesi Süpürgelik mevkii, Topselvi mahallesi Gemlik'te Ata Mahallesi, Kestel'deki Yeni Mahalle, Mustafakemalpaşa ilçesinde ise Cumhuriyet Bulvarı dahil edildi.

İznik'te ise Yeşil Cami Mahallesi'ne bağlı yerli turistler tarafından ziyaret edilen Abdulvahap Tepesi ve kuzeyinde bulunan Topkapı dışı ve içi, Eşrefzade Mahallesi'nin kuzeyinde bulunan Cumhuriyet İlköğretim Okulu civarı ve Mehmet Kaman Caddesi ve Mustafakemalpaşa mahalleleri polisin sorumluluğuna verildi.

Harmancık, Gürsu, Orhaneli, Karacabey, Büyükorhan, Keles ve Yenişehir ilçelerinde ise polis ve jandarma bölgeleri mevcut haliyle kaldı.
Vali Şahabettin Harput, görev yeri değişen jandarma ve polisin 3 ay içersinde devir teslim yapacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*