Bursa'da 'Roman Gecesi' düzenlendi

Bursa'da 'Roman Gecesi' düzenlendi.12504
  • Giriş : 22.02.2009 / 13:09:00

Yıldırım Belediyesi ve Roman Kültürünü Araştırma Geliştirme Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile 'Roman Gecesi' düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yıldırım Belediyesi ve Roman Kültürünü Araştırma Geliştirme Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliği ile 'Roman Gecesi' düzenlendi.

Renkli geçen gecede roman vatandaşlar, Ümmiye'nin şarkılarıyla coşarken, Roman Halk Dansları Topluluğunun yaptığı danslarla da eğlencenin doruğuna çıktı. Roman Gecesi'ne başta Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin olmak üzere çok sayıda belediye meclis üyesi ve vatandaş katıldı. Yıldırım Belediyesi'nin 5 yıllık hizmetlerinin anlatıldığı filmin sunumu ile başlayan gecede, Başkan Özgen Keskin, roman vatandaşların Türk kültürünün önemli bir parçası olduğuna dikkat çekerek, "Roman vatandaşlarımız Türk kültürünün vazgeçilemez öğelerinden biridir. Onlar kültürümüze müzikleriyle danslarıyla her daim neşe katmışlardır. Bu gece gönlünüzce eğlenmeniz için düzenlendi. Eğlencenizin ve neşenizin bol olduğu bir gece geçirmenizi temenni ediyorum" dedi.

Bursa Roman Kültürünü Araştırma Geliştirme Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başakanı Efkan Özçimen, Başkan Keskin'e katkılardan ötürü teşekkür ederek, "Başkanımız her zaman bizlere destek olmuştur. Bu geceyi de düzenlediği için teşekkür ediyor, yerel seçimler öncesi kendisine başarılar diliyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*