Bursa'da sahte kontör alarmı

Bursa'da sahte kontör alarmı .9813
  • Giriş : 05.11.2007 / 16:25:00

Bursa'da çok sayıda vatandaşın, çeşitli bayilerden satın aldıkları kontör kartlarının boş çıkması üzerine yaptığı başvuru, üzerine harekete geçen polis kontör avcılarının peşine düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Şube Büro Amirliği'nden yapılan açıklamaya göre, özellikle son bir ayda çok sayıda vatandaştan sahte kontör kartları nedeniyle şikayette bulunması üzerine büfelerde ve çantalarda sahte kontör kartı satan bayilerde sahte kontörler ile gerçeklerini değiştiren şahıslar üzerinde çalışma başlatıldığı bildirildi.

Vatandaşların kentin çeşitli yerlerindeki bayilerden satın aldıkları kontör kartlarını kazıdıklarında numara yazması gereken yerlerin boş çıktığını belirten yetkililer, bu çerçevede geniş bir araştırma yaptıklarını kaydettiler. Yetkililer, araştırma sonunda, kontör sahteciliği yapan kişilerin, ''spot çantacı'' adı altında bayilere giderek piyasanın yarı fiyatına satış gerçekleştirdiklerini, sattıkları kartların da içlerinin boş olduğunun tespit edildiğini bildirdiler.

Kontör satışı yapan bayilerden yetkili satıcılar dışındaki kişilerden kontör kartı satın almamalarını isteyen güvenlik güçleri, şüpheli durumda ''155 Polis İmdat'' hattına bilgi vermelerini istediler.

Güvenlik güçleri, kontör sahteciliği yapan kişilerin yakalanması için çalışmaların sürdüğünü ifade ettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious