Bursa'da sapık dehşeti

Bursa'da sapık dehşeti.11867
  • Giriş : 30.11.2008 / 14:57:00

Bursa'nın Nilüfer ilçesi'nde otobüsten inenerek evine gitmek isteyen genç kız, aydınlatmanın olmadığı yolda yürüdüğü sırada arkasından kendisini takip eden zanlının saldırısına uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Kimliği belirlenemeyen zanlının ağzını kapatıp bir süre boğuştuğu genç kızı, telefonda yardım çığlıklarını duyan erkek arkadaşı kurtardı.

Edinilen bilgiye göre olay dün gece 22.00 sıralarında Nilüfer ilçesi Ertuğrul Mahallesi'nde meydana geldi. Şehir merkezindeki işyerinden çıkan A.G (19) evine gitmek üzere Küçük Sanayi Metro İstasyonundan otobüse bindi. Evinin yakınlarında otobüsten inen A.G, aynı otobüsten inen bir şahsın kendisini takip ettiğini fark etti.

Bu sırada telefonda aynı mahallede oturan arkadaşı Aytek Deveci ile konuşan genç kız arkadaşına, "Birisi beni takip ediyor. Nefesini ensemde hissediyorum" dedi.

Bu sırada kendisini durduran zanlı, genç kıza Dörtçelik Çocuk Hastanesi'ne gitmek istediğini söyledi. Bunun üzerine zanlıya yanlış durakta indiğini söyleyen genç kız bu sırada telefonu kapatmayarak konuşmaları erkek arkadaşına da dinletti.

Ancak aydınlatmanın olmadığı yolda telefonun açık olduğunu fark etmeyen 20-25 yaşlarındaki erkek zanlı genç kızın ağzını kapatarak üzeri saldırdı. Genç kızın kafasını yere vurup tarlada dakikalarca boğuşan A.G. yardım çığlıklarını telefonda duyan erkek arkadaşı Aytek Deveci'nin koşarak olay yerine gelmesi üzerine kurtuldu.

Zanlıyı bir süre kovalayan Deveci, tarlanın çamurlu olması ve zanlının dere içerisine kaçması sebebiyle geri dönüp kız arkadaşınının yanına gitti. Kendisine saldıran zanlının elini ısırıp yüzünü çizdiğini söyleyen 19 yaşındaki A.G bir süre sonra şoka girdi. Çığlıkları duyan mahalleli tarafından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan A.G tedavisinin ardından ifadesi alınmak üzere Organize Sanayi Polis Merkezi'ne götürüldü.

Kız arkadaşını telefonunun açık olması sayesinde ölümden kurtaran Aytek Deveci, "Biz A.G ile otobüste telefonla konuşmaya başladık. Otobüsten indikten sonra bana kendisini birisinin kendisini takip ettiğini söyledi. Bende "Arkana sakın bakma, konuşma gerekirse eve koş" dedim. Tam bu sırada çığlık seslerini duydum, İşyerim A.G'nin bulunduğu yere yakındı. Koşarak oraya gittim. Olay yerine yaklaştığımda bağırdığım için zanlı kaçmaya başladı. Arkasından koştum ama kız arkadaşımın sesini duyunca zanlıyı bırakıp yanına gittim" dedi.

Genç kızın nakliyecilik yapan Babası Kadir G. ise şahsın kızını öldürmek istediğini kaydederek, "Dakikalarca boğuşmuşlar. Kafasını tarlaya vurmuş, yumruk atmış. Allah kızımı bize bağışladı" diye konuştu.

Anne Müesser G ise, belediye ve polis yetkililerine tepki göstererek mahalleninin aydınlatılmasını istedi. Polis ekipleri başında siyah bere ve kot pantolon olan zanlının yakalanması için çevrede geniş çaplı operasyon başlattı.
"MAHALLE'DE AYDINLATMA YOK"

Mahalle'nin bir kısmına sokak aydınlatması takılıp diğer bir kısmına takılmaması ise vatandaşları çileden çıkardı. Aydınlatması olmayan yolda genç bir kızın saldırıya uğraması üzerine tepkili olan A.G'nin komşuları, belediyeye tepki gösterdi. Her gün ayrı bir hırsızlık olayının yaşandığını belirten vatandaşlar, "Bu kaçıncı olay. Burada önlem alınması için birisinin ölmesimi gerekiyor. A.G'ye saldırdıkları yerin 30 metre gerisinde hırsız vuruldu. Nilüfer'de yaşamak nasıl ayrıcalık. Kimseye sesimizi duyuramıyoruz. Evimize gelip giderken korkuyoruz" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*