Bursa'da şehir magandası dehşeti

  • Giriş : 05.04.2007 / 00:00:00

Bursa’da 2 belediye otobüsünün önünü kesen 1'i kız 8 kişi, otobüslerin camlarını demir çubuk ve sopalarla kırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kapılarını kapatıp hızla olay yerinden kaçan sürücüler polis merkezine sığınırken, gözaltına alınan saldırganların alkollü olduğu saptandı ve otobüslere, ‘hızlı gittiği için rüzgarından rahatsız oldukları’ gerekçesiyle saldırdıklarını söyledikleri belirtildi.
Merkez Yıldırım İlçesi Güllük Mahallesi Polis Okulu Kavşağı’nda dün saat 23.30 sıralarında meydana gelen olay iddiaya göre şöyle gelişti. Büyükşehir Belediyesi’ne ait 16 BVH 52 plakalı otobüsün sürücüsü 42 yaşındaki Elvan İslamoğlu, tüm yolcularını indirdikten sonra aracı, Acemler Semti’nde bulunan Otobüs Garajı’na bırakmak için yola çıktı.
Otobüs, Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’nden Polis Okulu Kavşağı’na doğru giderken, yol kenarında yürüyen 1'i kız 8 kişilik grup otobüse tekme attı. Otobüsü yolun kenarına çekip aşağıya inen sürücü İslamoğlu, “Devletin arabasına vurmaya utanmıyor musunuz?'' diyerek gençleri uyardı. Alkollü gençlerden biri cebindeki bıçağı çıkarıp, ‘Sen de yoldan yavaş geç, otobüsün rüzgarı bizi yere düşürecekti’ diyerek sürücüye saldırmak istedi. Paniğe kapılan sürücü Elvan İslamoğlu otobüse binip kapıyı kapattıktan sonra kaçmak istedi. Bunun zerine 8 kişi, yol kenarındaki bir inşaat alanından aldıkları demir çubuk ve kalaslarla otobüsün camlarını kırmaya başladı.

İKİNCİ OTOBÜSE DE SALDIRDILAR
Bu sırada yolcularını bıraktıktan sonra Otobüs Garajı’na giden Büyükşehir Belediyesi’ne ait 16 BZP 17 plakalı otobüsün sürücüsü 44 yaşındaki Sebahattin Cambazoğlu da aracını durdurup, gençleri uyarmak istedi. Gençler bu kez ikinci otobüsün de camlarını kırmaya başladı. Otobüslerin kapılarını kapatan sürücüler, gaza basıp Yavuz Selim Polis Merkezi’ne sığındı.

KISA SÜREDE YAKALANDILAR
Sürücülerin yolda cep telefonuyla yaptığı ihbar üzerine harekete geçen polis, olay yerinden yaya olarak kaçmak isteyen 5 kişiyi Ankara Caddesi üzerinde, 16 U 6456 plakalı araç ile kaçan 1'i kız 3 kişiyi de Yavuzselim Mahallesi Kavşağı’nda yakaladı.
Gözaltına alınan zanlılar Murat Demir (19), Çağlar Fikret (18), Hanefi Er (19), Remzi Depe (19), Mehmet Yıldırım (19), Berkhan Yılmaztürk (18), Faruk Depe (18) ve 17 yaşındaki G.Ç. adlı kız polis merkezine götürüldü. Bu kişiler, sorgularının ardından ‘Devlet malına zarar vermek’ suçlamasıyla adliyeye sevkedilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious