Bursa'da Süper Lig coşkusu

  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

Geçen hafta Süper Lig'e çıkmayı garantileyen Bursaspor'un, 4-2 galip ayrıldığı Çanakkale Dardanelspor karşılaşmasından sonra binlerce Bursaspor taraftarı sokaklara döküldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bursaspor'un iki yıl aradan sonra Süper Lig'e çıkması şehri sevince boğdu. Yeşil beyazlıların, ligin son sırasındaki Çanakkale Dardanelspor'u deplasmanda 4-2 mağlup ettiği maçın ardından sokağa dökülen binlerce Bursalı, takımlarının Süper Lig'e çıkmasının sevincini doyasıya yaşadı. Şehrin işlek merkezlerinde toplanan yeşil beyazlı taraftarlar şampiyonluk şarkıları söyleyerek Altıparmak ve Fomara Caddesi üzerinden Heykel'deki Atatürk anıtına kadar yürüdü. Burada toplanan Bursalılar, İstiklal marşı okudu. Konfeti ve bayraklarla kutlama yapan taraftarlar Atatürk Meydanı'nda saatlerce sevinç şarkıları söyledi. Şehir genelinde ise yüzlerce araç sürücüsü şehir turu attı. Dolmuş taksiler araçlarını Bursaspor bayraklarıyla donattı. Çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu taraftarlar zaman zaman yolu trafiği kapattı.

Polis, kutlamalar nedeniyle çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Kutlamalar sırasında, yolu kapatmak isteyen taraftarlar ile polis arasında zaman zaman gerginlik yaşandı. Polis, kurallara uymayan ve taşkınlık yapan taraftarları alandan uzaklaştırmaya çalıştı. Bunun üzerine bir grup taraftar Atatürk anıtı önüne geçip küfür ederek polisi protesto etti. Öte yandan kutlamalar sırasında hararet yapan bir araç da yanma tehlikesi geçirdi. Araç yetkililerce müdahelesi ile söndürüldü.

Kutlamalar gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious