Bursa'da ulaşım çilesini bitireceğiz!

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

Faruk Çelik: "Bursa'da ulaşım çilesini bitireceğiz"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa Çevre Yolu'nun Görükle bağlantı yolu inşaatında Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Yurtkuran'la incelemelerde bulunan AK Parti Grup Başkanvekili ve Bursa milletvekili Faruk Çelik, Bursa'da ulaşım çilesinin en geç 2007 yılı başlarında sonuçlanacağını söyledi.
AK Parti Grup Başkan Vekili Çelik, üniversite ile uyum içerisinde çalıştıklarını belirterek; "Bundan böyle de hizmetlerimiz sürecektir. Son yıllarda Bursa'nın kangreni haline gelen çevre yolu nihayet bitti. Yoğun temaslar sonucunda gerekli ödenekler de ayrıldı. İnşallah bu sene de Görükle bağlantısını tamamlayacağız. Bursa'ya yakışan bir güzergahı da açmış olacağız. Temenni ediyorum; her sahadaki bu heyecanımızı kaybetmeyiz ve bu heyecanla Bursa, kaybetmiş olduğu yıllarını kazanıp, kısa süre içinde sorunlarından kurtulur diyorum. Bursa Çevre Yolu 'Devlet Yolu' standardında açıldı." dedi.

Türkiye'nin, kaynaklarını çok verimli kullanmak zorunda olan bir ülke olduğunu vurgulayan Çelik, şöyle devam etti: "Bu nedenle devlet yolu standartlarında açtık burayı. Soğuk kaplamaya haziran ayında başlıyoruz. Çevre yolunun bir güzergahını kapatarak o güzergahını tamamlayacağız. Bu yol, gerek Görükle Yolu gerek Çevre Yolu, otoyol standardında hizmet sunmaya başlayacak. Zaten şu anda da hizmetini veriyor. Bursa trafiğini daha da rahatlatacak. Bursalılar ulaşım çilesinden 2006 yılı sonu 2007 yılı başlarında kurtulacak. Vatandaşlarımıza verilen sözler bir bir yerine getiriliyor."

Uludağ Üniversitesi Rektörü Mustafa Yurtkuran ise, çevre yolunun Görükle bağlantısının üniversite açısından önemli olduğunu söyledi. Yurtkuran; "Böylece Bursa, hem Görükle ilçesiyle bütünleşmiş olacak hem üniversitesiyle bütünleşmiş olacak. Bursa'nın büyük bir sorunu olan ve çok önemli tarım toprakları üzerinde yapılması tehlikesi olan halin, burada, pek tarımla ilgisi olmayan kayalık bir arazi üzerinde gerçekleşmesi sağlanmış olacak" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious