Bursa'da 'Yasak Aşk' cinayeti

Bursa'da 'Yasak Aşk' cinayeti.10183
  • Giriş : 01.10.2008 / 09:31:00

Bursa'da bıçaklanarak öldürülen kadının katili eltisi çıktı..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Oğlunun yanında 12 yerinden bıçaklanarak altın bilezikleri çalınan genç kadına eltisi saldırmış.

Bursa'da üç aylık oğlunun gözleri önünde 12 kez bıçaklanarak kolundaki bilezikleri alınan 24 yaşındaki Esma Turgut'a saldıran kişinin eltisi olduğu ortaya çıktı. Cani eltinin kanlı bıçaklama olayını bir hafta önceden planladığı öğrenildi. Esma Turgut gibi 1 çocuk annesi olan elti Sultan Turgut önce suçunu sevgilisine attı.

Ancak sevgilisinin olay günü bulunduğu yer 5 kişi tarafından doğrulanınca elti bu kez kanlı hırsızlık olayını itiraf etti. Gözyaşları içinde polise pişman olduğunu söyleyen Sultan Turgut tutuklanarak cezaevine gönderildi. Turgut, eltisini nasıl bıçakladığını sorgusunda tek tek anlattı.

BONEYi MASKE GiBi TAKTI

Olay günü kocasına, Dişim ağrıyor hastaneye gideceğim. Bana cep telefonunu da ver lazım olur diyen Sultan Turgut, telefonla eltisi Esma'yı arayarak, Akşama bize iftara gel dedi. Talihsiz kadın kocasının işte olduğunu ve gelemeyeceğini söyleyince cani elti genç kadının evde yalnız olduğunu anladı. Hain planını başlatan sultan Turgut kocasına da Dişçiye gidiyorum yalanını uydurup evden çıktı.

BULAŞIK ELDİVENİ TAKTI

Bu sırada evdeki bulaşık eldivenini de çantasına attı. Esma Turgut'un evinin önüne gelince tanınmamak için başörtüsünün altına taktığı boneyi maske gibi yüzüne geçirdi. Parmak izi çıkmasın diye de ellerine eldivenlerini taktı. Ardından daha önce aldığı anahtarı kullanarak içeri girip tuvalete saklandı.

12 YERİNDEN BIÇAKLADI

Hiçbir şeyden habersiz genç kadın çocuğuyla salonda oynarken elti içeri girip ekmek bıçağını Esma Sultan'ın karnına saplandı. Sultan'ın kolundaki bilezikleri vermemesine sinirlenen elti bıçağı 12 kez talihsiz kadının vücudunun çeşitle yerlerine sapladı. Ardından kolundaki bilezikleri alıp evinin yolunu tuttu. Yolda kocasını arayarak Dişçi yokmuş eve geliyorum dedi.

KAPIDA ZORLAMA YOK

Polis yaptığı araştırmada kapıda zorlama olmadığı için olayı aileden birinin yaptığı şüphesi üzerinde durdu. Olaydan sonra evde parmak izi alan, görgü tanıklarını dinleyen Bursa polisi tüm kanıtları topladı. Genç kadının son olarak kayınbiraderinin cep telefonu ile arandığını belirledi. Yengesiyle kendisinin konuşmadığını belirten S. T. eşi Sultan Turgut'un konuşmuş olabileceğini söyledi.

KOCA KORKUSU YAPTIRDI

Çelişkili ifadelerindensonra yeniden sorgulanan elti, Esma Turgut'u bıçakladığını itiraf etti. Elti sorguda şunları söyledi: Evet ben bıçakladım. Bin 300 YTL'lik altın setimi kocamdan habersiz satmıştım. Kocama bunu söylemekten korktum. Çareyi, altınlarının olduğunu bildiğim Esma'yı bıçaklayıp altınlarını almakta buldum. Çok pişmanım.

BİLEZİKLER SÜPÜRGESİNDEN ÇIKTI

Polis Sultan Turgut'un ifadesi doğrultusunda altınları evindeki elektrik süpürgesinin içinde, olayda kullandığı bıçağı da, bayram dolayısıyla toplanmayan çöp bidonunda buldu. Sultan Turgut'un, altınlarını satıp dostuna yedirdiği, daha sonra da eşine hesap vermekten korkarak bu kanlı planı gerçekleştirdiği öne sürüldü. Olayda kullanılan bone, kanlı havlu ise eltinin evine yapılan baskında yatak odasında bulundu. Bir çocuk annesi elti Sultan Turgut'un yakınları olaydan sonra şoka girdi. Akrabaları Nasıl yapmış inanamadık dedi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*