Bursa'da yaşlılara 'bakıcı' şiddeti

Bursa'da yaşlılara 'bakıcı' şiddeti.9782
  • Giriş : 22.10.2008 / 18:57:00

Bursa'da 2 yaşlı kadının, bakıcının şiddetine maruz kaldığı öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa'da hayırseverlerce Kızılay'a bağışlanan evde kalan 2 yaşlı kadının, bakıcının şiddetine maruz kaldığı öne sürüldü.

Alınan bilgiye göre, bir ihbar üzerine Kükürtlü Mahallesi Mutlular Caddesi'nde hayırseverlerce Kızılay'a bağışlanan eve giden güvenlik güçleri, evde kalan Hatice Yıldırım (96) ve Sabriye Kumlu'ya (80) şiddet uyguladığı iddia edilen bakıcı Sefiye S'yi gözaltına aldı.

Zanlı, Çekirge Polis Merkezi'ne götürülürken, darbedildikleri öne sürülen 2 kadın, sağlık raporlarının alınması için Bursa Devlet Hastanesine götürüldü.

Kızılay Bursa Şube Başkanı İbrahim Dokunmazer, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın ''komplo'' olduğunu öne sürdü.

Binadaki bazı apartman sakinleri ile Kızılay'ın davalık olduğunu ifade eden Dokunmazer, şunları söyledi:

''Bu apartmanın 11 dairesi ve 3 dükkanı bize bağışlandı. Buralarda bu yardımları yapan ve kendisine bakamayacak durumda olan ailelere bakıyoruz. Ayrıca evleri kiraya veriyoruz ve buralardan gelir sağlıyoruz. Daha önceleri kapıcı ve yöneticiyle, bir daire konusunda tartışmamız oldu. Ardından bu kişilerle mahkemelik olduk. Zaten bir süredir bazı apartman sakinleri yaşlı insanların burada kalmasını istemiyor. Olayın bu kişilerce hazırlanan bir komplo olduğunu düşünüyorum.''

Dokunmazer, dün yerel bir televizyon kanalına çekim yaparken bu iddianın ortaya atıldığını ifade ederek, şöyle devam etti:

''Yönetici ve kapıcı, bu kadınların bakıcı tarafından dövüldüğünü polise ihbar ediyor. Ardından ekipler bölgeye gelerek bakıcıyı gözaltına alıyor. Bu bakıcı, bir yıldır bu kadınlara bakıyor ve araları çok iyi. Neden dövsün ve şiddet uygulasın? Hatice Yıldırım, iki ay önce geçirdiği bir ameliyatın ardından kendi kendine yataktan kalkmak isterken düşmüş ve kalça kemiği kırılmış. Kendisi kanser hastası. Sabriye Kumlu ise alzheimer hastası. Şiddet iddiası gerçeği yansıtmıyor. Ayrıca yaşlı kadınlarımızın sağlık durumu çok iyi.''

İKİ BAKICI KAVGA ETMİŞ

Sefiye S'nin işi bırakmak istediğini ve yeni bakıcı Rabia D'nin olayın olduğunun iddia edildiği gün işe başladığını anlatan Dokunmazer, işe alışma sürecinde birlikte çalışan iki bakıcı arasında tartışma çıktığını belirtti.

Dokunmazer, bakıcıların evi temizleme konusunda aralarında tartıştıklarını savunarak, ''Şu anda yeni bakıcımız işine devam edecek. Eski bakıcımız ise zaten işi bırakacaktı'' dedi.

Apartman sakinleri ise bakıcıyı hiç görmediklerini ifade ederek, ''Yeni bakıcı bize gelerek eski bakıcının kadınları dövdüğünü söyledi. Ama kendisi Kızılay görevlilerinden korktuğu için söyleyemiyormuş'' iddiasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*