Bursa'dan BJK taraftarına izin yok

Bursa'dan BJK taraftarına izin yok.25102
  • Giriş : 11.11.2008 / 15:35:00

Turkcell Süper Lig'de Bursa Atatürk Stadı'nda oynanacak Bursaspor-Beşiktaş maçında Beşiktaş taraftarlarının stada alınmaması kararı alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında Pazar günü Bursa Atatürk Stadı'nda oynanacak Bursaspor-Beşiktaş maçında konuk ekip Beşiktaş'ın seyircilerinin maça alınmaması kararı alındı.

Vali Yardımcısı Mehmet Yapıcı'nın başkanlığını yaptığı Bursa İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısına Bursa İl Emniyet Müdür yardımcısı Sırrı Tuğ, Kulüp müdürü Osman Nuri Biçer, Taraftar Dernek Başkanı Mesut Ağrak ve Stad amiri Varol Çorapçıgil katıldı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Brifing Salonu'nda yapılan İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında Beşiktaş seyircisine vize çıkmadı. Kurul toplantısında çıkan karara göre, karşılaşmaya Beşiktaş seyircisi alınmayacak. Küçük çocukların biletsiz gelmeleri halinde yine maça alınmayacağı belirtildi.

İl Spor Güvenlik Kurulu ayrıca, Bursasporlu 4 seyirci hakkında 5149 sayılı kanuna muhalefetten '6 ay boyunca seyirden men ve para cezası' kararı aldı. Bu kişilerin cezaları yarın Bursa Atatürk Stadında oynanacak olan Bursaspor-Ankaragücü Fortis Türkiye Kupası maçında da geçerli olacak. Güvenlik tedbirlerinin üst seviyede tutulacağı maçta yaklaşık 3 bin polisin görev yapacağı, bu sayının dahada artabileceği ifade edildi.

Bursa İl Emniyet Müdür yardımcısı Sırrı Tuğ, tarafından verilen bilgiye göre; İl Spor Güvenlik Kurulu tarafından Emniyet Müdürlüğü Brifing Salonu'nda Vali Yardımcısı Mehmet Yapıcı başkanlığında yapılan toplantıda 5149 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun, bu kanunun uygulanmasına İlişkin Yönetmelik ve İçişleri Bakanlığının 23 nolu genelgesi doğrultusunda ilde Kasım ayında yapılacak tüm spor müsabakalarında alınacak güvenlik tedbirleri gözden geçirildi.

Yapılan toplantıda 16.11.2008 Pazar günü saat 15:00'da Bursa Atatürk Stadyumunda Bursaspor-Beşiktaş Türkcell Süper Lig müsabakası hakkında şu güvenlik tedbirleri alındı. Geçmiş yıllardan beri süregelen husumetin nedeniyle Atatürk Stadyumunda oynanacak olan müsabakaya Beşiktaş taraftarının alınmamasına karar verildi.

Ayrıca müsabakaya küçük çocukların biletsiz alınmaması karalaştırılırken, stadyumuna ve yakın çevresine spor ahlakına aykırı, tahrik edici, aşağılayıcı, dil, din, mezhep, ırk, cinsiyet, etnik ve siyasi ayrımcılığa yönelik söz sarf edilmesi veya bu mahiyette afiş veya pankartların müsabaka alanına asılmasına izin verilmeyecek.

Bunun yanında Bursaspor taraftarlarından G.O, V.S, M.S. ve H.K isimli 4 kişiye ise 5149 Sayılı kanuna muhalefetten bin ila 2 bin YTL arasında para cezası ile 6 ay Bursaspor müsabakalarının seyrinden men cezası ile cezalandırılması kararı alındı.

Bursa İl Spor Güvenlik Kurulu toplantısında alınan kurul kararları Vali Şahabettin Harput'un onayından sonra kesinlik kazanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*