Bursa'nın sahilleri temiz çıktı

Bursa'nın sahilleri temiz çıktı.14513
  • Giriş : 29.06.2009 / 12:23:00

Bursa'nın Gemlik, Mudanya ve Karacabey ilçelerinin Marmara Denizi'ne olan kıyıları ile İznik Gölü kıyısında yapılan ölçümlerde yüzme suyu kalitesinin, referans değerler aralığında olduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Farklı zamanlarda iki tur yapılan ölçümlerin her ikisindeki ''iyi kalitede su''ya sahip sahiller Mudanya ve Gemlik'te bulunuyor.

AA muhabirinin Bursa Sağlık Müdürlüğünce haziran ayında gerçekleştirilen ''Güney Marmara Deniz Suyu Kirliliği Ölçümleri''nden yaptığı derlemeye göre, Marmara Denizi'ne sahili olan 3 ilçe ile İznik Gölü kıyısının ''iyi ve orta kalitede su''ya sahip olduğu, ''kötü kalitede su''yu olan plajının bulunmadığı belirlendi.

100 ml'de bulunan bakteri sayısının, ''kılavuz ve zorunlu değerler'' dikkate alınarak incelendiği ölçümlerde, denizdeki akıntı yüzünden aynı sahillerin birçoğunda, sonuçlar farklılık gösterdi. İlk ölçümde ''iyi kalitede su'' özelliğine sahip sahil, ikinci ölçümde ''orta kalitede su'' sonucunun verdi ya da tersi durum gözlendi.

Buna rağmen, her iki ölçümde de ''iyi kalitede su''ya sahip sahiller, Mudanya ve Gemlik'te çıktı.

BURSA'NIN EN TEMİZ SAHİLLERİ

Bursa'da, yüzme suyu kalitesi açısından, en fazla ''iyi kalitede su''ya sahip yerleşim yerinin Mudanya olduğu bildirildi. Buna göre, Bursa'nın en temiz sahil ve plajları şunlar:

1-Mudanya-Burgaz Altın Kum Halk Plajı

2-Mudanya-Burgaz Halk Plajı

3-Mudanya-Zeytinbağı Halk Plajı

4-Mudanya-Eşkel Halk Plajı

5-Mudanya-Kızılay Kampı

6-Gemlik-Gemsaz Halk Plajı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*