Bursaspor, iki yeni golcüyle anlaştı

Bursaspor, iki yeni golcüyle anlaştı.19071
  • Giriş : 27.01.2009 / 15:44:00

Bursaspor, Brezilya'dan transferi golcü Jose Tadeu Mouro Junior ile Güney Koreli golcü Shin Young Rok'u renklerine bağladı. Tadeo ile opsiyonlu olarak 3 yıllığına anlaşan yeşi-beyazlı kulüp, Rok ile de 3,5 yıllık sözleşme imzaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde konuşan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, sezon başında yabancı oyuncularla ilgili yaşanan şanssızlıkları bir daha yaşamamak için devre arasında ince eleyip sık dokuduklarını belirterek, şunları söyledi:

"Haklarında her türlü bilgi ve birikime sahip olduktan sonra bu arkadaşlarımızla uzun vadeli anlaşma yapıyoruz. Her ikisi de bildiğiniz gibi gol alanlarında etkili futbolcular. Bursaspor'un bildiğiniz gibi son zamanlardaki en büyük sıkıntısı gol yollarıydı. Bu arkadaşlarımızın gelişiyle bu gol yollarını açmış olacağız. Bursaspor'un yükselen trenti de arkadaşlarımızın katılımıyla hemen kendisini göstereceğine inanıyoruz."

-"İNŞALLAH KUPALARDAN BİRİNİ ALIRIZ"-

Bursaspor'un kupalara oynayacağını söylediklerini ve bu sözlerinin arkasında olduklarını vurgulayan Yazıcı, "Göreve gelirken söylediğimiz, ısrarla üzerinde durduğumuz, geri adım atmadan, birşeyin arkasına sığınmadan, tabiki şanssızlıklar olabilir ama Bursaspor mutlaka kupalara oynayacak dedik. Yine de hedeflerimizden şaşmış değiliz. Sezon sonunda inşallah kupalardan birini alırız diye düşünüyorum." diye konuştu.

Başkan Yazıcı, Yusuf karşılığında Beşiktaş'tan transferi düşünülün Aydın Karabulut'la ilgili son durumun sorulması üzerine, şu cevabı verdi:

"Beşiktaş kulübü ile yaptığımız anlaşmada Tuna Üzümcü'nün yanında Aydın Karabulut'da vardı. Aydın, 'Ben Türkiye'de oynamayacağım' dedi. Böyle olunca bu askıda kaldı. Daha transfer bitmedi. Gelebilir ama gelmeme ihtimali daha büyük. Bu bizim açımızdan pek birşey değiştirmez. O olmazsa başka birşey olur. Daha olmazsa parası olur. Ama mutlaka birşey olur ve Bursaspor'un kaybı olmaz."

İmza töreninde kısa bir açıklama yapan Brezilyalı golcü Jose Tadeu Mouro Junior, İstanbul Büyükşehir Belediye maçında takımı izlediğini ve çok beğendiğini belirterek, "Buraya geldiğimiz için çok mutluyum. Hem başkanımız hem de hocamız çok iyi güven veriyorlar bana. İstanbul maçında da gördüm. Çok iyi bir ekibimiz var. İnşallah daha iyi olacağız. Daha fazla birşey söylemek istemiyorum. Maçlarda göreceksiniz." dedi.

21 yaşındaki Güney Koreli golcü Shin Young Rok da, şunları kaydetti:

"Şuan çok mutluyuz. Takım olarak aile gibiyiz. Başkanımıza ve oyuncu arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Biz buraya gol atmak için geldik. Sahada bunu göstereceğiz. Fazla konuşmaya gerek yok. Kore ile Türkiye arasında bir kardeşlik var. Kan kardeşliği olduğuna inanıyoruz. Bunu da burada gösterme istiyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*