Bursaspor 23. başkanını seçiyor

  • Giriş : 28.05.2007 / 22:53:00

Bursaspor'un 23. başkanının seçildiği Olağanüstü Genel Kurul Atatürk Spor Salonu'nda yapılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kongrede konuşan Bursaspor Kulüp Başkanı Levent Kızıl, başkanılık döneminde elde edilen başarıları anlatarak, "Allah herkese böyle başkanlık nasip etsin.'' dedi.
Kızıl, şöyle konuştu: "18.5 milyon dalarla devraldığım Bursaspor'u Süper Lig'de iyi bir kadro ve 16 milyon dolar borçla bırakıyorum. Zamanı geldiğinde yapılacak bağışlarla bu borç 15 milyon dolara inecektir. Benim vicdanım rahat, başım dik. Allah hekese böyle başkanlık nasip etsin."

ıÜüKonuşmasında Futbol federasyonuna da göndermelerde bulunan Kızıl, "Mevcut federasyon Türk futbolunu kaosa sürüklemektedir. Kendi yandaş takımlarına 1,5 trilyon liraya yakın para yardımı yapmasına karşın, Bursaspor'a hiç yardımda bulunmamıştır. Umarım yeni seçilecek yönetime yardım ederler. Allah herkese kulüp başkanlığını benim gibi alnı açık bir şekilde bırakmayı nasip etsin. Bu süreçte bana yardım eden başta ailem olmak üzere Ferit Şahenk'e, yönetici arkadaşlarıma, Bursaspor teknik heyetine, futbolcularıma, taraftarlara ve tüm caimaya teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Kızıl'a, Bursaspor'a verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi verildi.

Daha sonra kürsüye gelen başkan adayları, projelerini anlatarak oy talebinde bulundu. Başkan adaylarında Mesut Mestan, Bursaspor'un borçlarının altından kalkacak kaynağa sahip olduklarını belirterek, "Önce ilk 5'i hedefleyen bir Bursapor oluşturucağız. Alt yapıdan daha çok futbolcunun üst yapıya çıkmasını sağlayacağız ve takımda daha çok Burssporlunun forma giymesine olanak sağlayacağız'' şeklinde konuştu.

Ali Karasu ise zirveye oynayan bir takım oluşturacaklarını belirterek, şunları kaydetti: "Bursaspor'un taraftarlarının özlediği zirveye oynayacak bir takım oluşturacağız. Kulübün borçlarını kısa sürede sıfıra indireceğiz. Bunun için alışveriş merkezi ve stad gibi projelerimiz var. Bugüne kadar bizden önce Bursaspor'a hizmet eden herkese teşekkür ediyorum. Kongre üyeleri kendilerine yakışacak başkan adayını seçecektir''

İskender Kaya da, adaylık sürecinde kendisinin hafife alınmasından üzüntü duyduğunu belirtti. Kaya, "Bunları siyasilerin de desteğiyle Bursaspor'a kazandırırsak ciddi gelir elde ederiz. Yani şimdiki gibi 300, 500 bin dolarlarla değil, 50-60 milyon dolarları konuşuruz. Bunu başaracak ekibimiz ve deneyimiz var'' dedi.

Daha önce 21 Mayıs`ta yapılması gereken, ancak çoğunluk sağlanamadığı için bugüne ertelenen olağanüstü genel kurul, çoğunluk aranmaksızın yapılıyor. Kongrede, 1708 üyeden 1433`ü oy kullanabilecek. 275 üye ise iki yıllık sürelerini doldurmadığı için sadece izlemekle yetiniyor. Başkanlık için 3 adayın listeleri yarışacak. Mesut Mestan yeşil pusula, Ali Karasu beyaz pusula, İskender Kaya ise turuncu pusula ile seçime giriyor.

Kongrede oy kullanma işlemleri devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious