Bursaspor Başkanı: Paniğe gerek yok

  • Giriş : 22.06.2007 / 19:30:00

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Karasu, "Transferde paniğe gerek yok, doğru ve kaliteli isimleri alacağız" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ali Karasu, yaptığı açıklamada, yönetim kurulu olarak göreve geldikleri günden bu yana, hem kulübü ekonomik açıdan güçlendirmek hem de takımı camianın özlediği yerlere kavuşturmak için gayret sarf ettiklerini söyledi.

Bu doğrultuda göreve getirdikleri teknik direktör Bülent Korkmaz ile de büyük uyum içinde çalıştıklarını dile getiren Karasu, “Son günlerde özellikle yaygın basında, hocamız ile yönetimimiz arasında görüş ayrılıkları olduğuna dair çıkan haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır, asılsızdır. Bu haberlerin kimler tarafından ve neden yapıldığını gayet iyi biliyoruz. Taraftarımız bu tür kasıtlı haberlere itibar etmesin” diye konuştu.

Karasu, taraftarların, transferde kesinlikle geç kalmadıklarını bilmesi gerektiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:
“Transferde paniğe gerek yok, doğru ve kaliteli isimleri alacağız. Sadece ince eleyip, sık dokuyoruz. Acele edip hata yapmak yerine, doğru isimleri alma stratejisiyle hareket ediyoruz. Kaldı ki dış transfer için önümüzde yeterince zamanımız da var. Zaman var diye elbette boş oturmuyoruz. Kamuoyuna yansımayan ama taraftarımızı heyecanlandıracak, takımımıza güç katacak kaliteli 3-4 oyuncuyu, kısa bir süre sonra renklerimize bağlayacağız. Transfer konusunda para sıkıntımız yok. İç transferde teknik heyetin raporu doğrultusunda başarı sağladık, dış transferde de aynı doğrultuda gidiyoruz.”

Her türlü girişimi yapmalarına rağmen kaleci Orkun Uşak'ın Galatasaray'a gittiğini belirten Karasu, transferde bu tür gelişmeler olabileceğini, bu nedenle paniğe kapılmanın ve haksız eleştiriler yöneltmenin manası bulunmadığını ifade etti.
Karasu, yönetim ve teknik heyetin ne yaptığını iyi bilerek hareket ettiğini dile getirerek, “Kadromuzda muhafaza ettiğimiz değerli futbolcularımız, yeni transferlerimiz ve altyapıdan gelen yetenekli kardeşlerimizle güçlü, uyumlu, savaşan ve camiamızın yüzünü güldürecek bir takım olacağız” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious