Bursaspor galibiyete sevinemedi

Bursaspor galibiyete sevinemedi.28537
  • Giriş : 14.12.2008 / 15:01:00

Bursaspor Kulübü Basın Sözcüsü Mehmet Çavuşoğlu, dün oynanan Bursaspor-Trabzonspor maçında, tribünlerden yükselen tepkiler yüzünden Bursaspor'un lider Trabzonspor'u 2-1 yenmesine sevinemediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Çavuşoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tribünlerden yükselen tepkiler yüzünden Bursaspor'un lider Trabzonspor'u 2-1 yenmesine sevinemediklerini söyledi.

''Bursaspor'da sebepsiz olarak, bir kaşık suda kıyamet koparmak isteyen provokasyonlar hedefine ulaşamadı'' diyen Çavuşoğlu, sezon başından bu yana hocayla, futbolcularla uğraşmayı maharet sayan ve yönetimi bölmeye çalışanların, kulübe verdiği zararın daha fazla olduğunu bilmeleri gerektiğini ifade etti.

Çavuşoğlu, Bursaspor'un eksiklerine, sakatlarına ve giden yabancı oyuncularına rağmen, ligde 22 puan ile 8. sırada bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Liderle aramızdaki 9 puanlık farkın kapanmayacak bir fark olmadığını düşünüyorum. Bursaspor yönetiminin, taraftarının ve bütün şehrin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi durumunda, Bursaspor'un ligde ve kupada alacağı başarının şehrimize katacağı olumlu havayı, beraber solumaya çalışalım. Takımına inanan ve güvenen bir camianın, yönetimine, hocasına, futbolcusuna sonuna kadar destek vermesi gerekmez miydi? Maçın 90 dakika olduğu, futbolda yenmek kadar yenilmenin de olduğu unutulmamalı. Sayın İbrahim Yazıcı başkanımız ve yönetimdeki arkadaşlarımızla, takımın başarısı için canla başla çalışıyoruz. Onurlu mücadelelerinden dolayı teknik direktörümüzü ve teknik heyetimizi, futbolcu kardeşlerimizi kutluyoruz.''

Mehmet Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

Bursaspor kentin tek takımı olmasına rağmen, yönetimi karşıt taraf olarak görmek, bireysel olarak öne çıkmak adına yıllardır yapılan en büyük yanlışımız olarak hala devam etmektedir. Buna son verecek, birlik ve beraberlik içinde Bursa'ya yakışır şekilde davranmaktır. Spor kamu oyunda Bursaspor'u küçük düşürecek, rencide edecek bütün davranışlardan uzak durulması gerekiyor. Yaşananlar camiaya zarar vermektedir. Bursapor'un şampiyon olmasını bekleyenlerin, bu değerleri göz önünde bulundurarak hareket etmesi gerekmektedir. Hocaya yapılan müdahalenin anlamsız olduğunu ve bu tarz olayların Bursaspor'a zarar verdiğini herkesin bilmesi gerekiyor.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*