Bursaspor yeni taktikle karşılayacak

Bursaspor yeni taktikle karşılayacak.91187
  • Giriş : 15.11.2008 / 13:11:00
  • Güncelleme : 15.11.2008 / 13:12:28

Bursaspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Evsel Yılmaz, yarın oynayacakları Beşiktaş maçıyla ilgili olarak, ''Bursaspor yeni teknik direktörü ve yeni taktik anlayışıyla ilk ciddi sınavını yarın verecektir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, rakibin gücünü ve kalitesini bildiklerini, ancak üst sıraları hedefleyen Bursaspor'un da en az Beşiktaş kadar güçlü ve kaliteli olduğunu belirtti.

Sakatlıkları geçen Bekir Ozan ve Mustafa Sarp'ın görev verilmesi halinde takımdaki yerlerini alacaklarını dile getiren Yılmaz, ''Sahamızda oynayacağımız bu maç motivasyonu en yüksek maçlarımızdan biridir. Takım arkadaşları genç yaşta babasını ebediyete uğurladığımız Bekir Ozan kardeşimizin acısını biraz daha hafifletmek için yarınki maça mutlak galibiyet parolasıyla çıkacaktır'' diye konuştu.

Yılmaz, kavgayla, dövüşle ilgilenmediklerini, özellikle iç sahada puan kaybına tahammüllerinin olmadığını ifade ederek, Beşiktaş maçına da bu pencereden bakıp 90 dakika sonunda 3 puana ulaşan taraf olmak istediklerini bildirdi.

İki camia arasında daha önce yaşanan tatsızlıkların belki unutulmayacağını ancak bunu bir ''kan davasına'' dönüştürmenin de anlamsız olacağını dile getiren Yılmaz, ''Bu maç Bursaspor camiası açısından önemlidir ama gerçek olan 90 dakika bittiğinde alacağınız puandır. Beşiktaş'ı yeneceğimiz için ekstra puan almayacağız'' dedi.

''Üst sıraları hedeflediğimiz bu sezon için Beşiktaş maçının da bizim açımızdan diğer maçlardan farkı yok'' diyen Yılmaz, şöyle devam etti:

''Maç biletlerinin kısa sürede tükenmesinden, 'Bursaspor taraftarı ve camiası bu maça ekstra motive oluyor' gibi bir anlam çıkabilir ama biz zaten tüm maçlarımızı dolu tribünlere oynayan bir takımız. Evet, taraftarlarımız bu maçta daha coşkulu bir şekilde takımlarını destekleyeceklerdir. Ancak taraftarlarımızın bu maç için, 'küfürsüz tezahürat' kararı da dikkatlerden kaçmasın. Bizim taraftarımız özellikle kendi kulübüne zarar verecek eylemlerden kaçınır.

Beşiktaş'ı kendi sahamızda, seyircimiz önünde yenip 3 puanı alan taraf olmak istiyoruz. Bunu başaracak gücümüz var. Sakatlarımız da iyileşiyor. Yarın sahaya minimum eksikle mutlak galibiyet parolasıyla çıkacağız. İnşallah 90 dakika sonunda da galibiyeti taraftarlarımızla birlikte kutlayacağız. Bursaspor yeni teknik direktörü ve yeni taktik anlayışıyla ilk ciddi sınavını yarın verecektir. Sahamızda oynayacağımız bu maç motivasyonu en yüksek maçlarımızdan biridir. Gönül isterdi ki her iki takım taraftarı da takımlarını tribünde desteklesin. Ancak İl Spor Güvenlik Kurulu'nun verdiği karara da saygı göstermek zorundayız.''

Yılmaz, her takıma yaptıkları gibi yarınki maçta Beşiktaş yönetimini de Bursa Atatürk Stadı'nda en iyi şekilde ağırlayacaklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*