Bursaspor'da Levent Kızıl yeniden başkan seçildi

Bursaspor'da Levent Kızıl yeniden başkan seçildi.10375
  • Giriş : 08.06.2006 / 00:00:00

İki yıl aradan sonra Süper Lig'e çıkan Bursaspor'da yapılan olağan genel kurulda başkanlığa Levent Kızıl yeniden seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın okunmasının ardından Bursaspor Yönetimi Kurulu üyesi Hüseyin Şahin, faaliyet raporu okunurken kulübün 17 milyon 981 bin 929 dolar borcu olduğu açıkladı.

Yapılan bu faaliyetlerin ardından oy kullanma işlemine geçildi. Ancak, oy kullanma işleminin ardından Hazirun Cetveli'ne imza atan üye sayısı ile oy kullananların sayısı arasında fark olduğu belirlendi. Hazirun Cetveli'ndeki sayı 704 olurken, oy kullananlar ise 5 fazla ile 709 çıktı.

Bunun üzerine Bursaspor Divan Başkanlığı üyesi Burhan Vatan, her iki başkan adayının yanına giderek, yeni tüzük gereği fazla kullanılan 5 oyun rastgele çıkarılmasını önerdi. Adaylar, Levent Kızıl ve Mesut Mestan bu öneriyi kabul edince, divan başkanlığı kongrede görev yapan en genç gazetecileri çağırarak oylama dışı bırakılacak oyları seçtirdi. Bunun üzerine oy sayımına geçildi.

Yapılan sayım sonunda, kullanılan 704 oyun 563'ünü Levent Kızıl alırken, diğer aday Mestan ise 137 oy aldı. Böylelikle Levent Kızıl, büyük oy oranı ile yeniden Bursaspor Kulübü Başkanı seçildi.

Levent Kızıl, yaptığı teşekkür konuşmasında, ''Göreve geldiğimde de söylediğim gibi hesabını veremeyeceğim hiçbir şey yapmam. Huzurlarınıza görevini yapmış, Bursaspor'u Turkcell Süper Ligi'ne çıkartmış bir başkan olarak tekrardan çıkıyorum.'' dedi. Alacaklarını bağışlayan eski yöneticilerin isimlerini tek tek okuyarak teşekkür eden Kızıl, şöyle devam etti;

"Eski yöneticilerin alacaklarını bağışladıklarını bildirmeleri üzerine kulübün, mevcut borçlarından bana verilecek destek ile 6 milyon dolarından kurtulacağı çağrısı karşısında Bursaspor menfaatleri açısından tekrar aday oldum. Artık pazartesi günü bağış makbuzlarıyla alacaklarını bağışlayan yöneticilerin ayağına gidip, helallerini alıp kendilerine 'anı şampiyonluk kupası'nı taktim edeceğim. Ayrıca isimlerini Atatürk Stadı girişine altın harflerle yazdıracağım. Yine kabul ettikleri takdirde isimlerini Vakıfköy ve Özlüce Tesisleri'nde bazı bölümlere vereceğim. Bana destek veren herkese teşekkür ediyorum. İnsanların bu teveccühüne layık olacağım. İyi günler bizi bekliyor. Bundan böyle transferlerimizi -imza attırıp- resmiyete dökeceğiz."

Kızıl, konuşmasını İkinci Lig (A) Kategorisi şampiyonluk kupasını eline alıp, ''Yaptıklarımız, yapacaklarımız teminatıdır. Yorumu size bırakıyorum.'' diyerek tamamladı. Kızıl, konuşması sırasında salondakiler tarafından sık sık "Büyük başkan, Bursa şampiyon" sloganları ile alkışlandı. Salondakiler daha sonra Kızıl'ı tek tek tebrik etti.

Başkan adaylarından Mesut Mestan da, konuşmasında, 3 dönemdir yönetimlerde görev aldığını, elinden geldiğince maddi manevi Bursaspor'a destek verdiğini söyledi. Mestan, Bursaspor'u bugünden daha ileri götürmek, Bursa'ya yakışan sportif başarılara ulaştırmak için aday olduğunu vurguladı. Mestan, "Levent beyi tebrik ediyorum. Burada benim kazanmam değil Bursaspor'un kazanması önemliydi." diye konuştu.

Genel kurula, Bursa Valisi Nihat Canpolat ile Emniyet Müdürü Tahsin Demir de katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious