Bursa'ya 750 konutluk proje

Bursa'ya 750 konutluk proje.12432
  • Giriş : 29.03.2008 / 15:59:00

Bursa'da, Koray İnşaat tarafından, 2 yıllık bir ön çalışmanın ardından hazırlanan 750 konutluk ‘Bursa Güzelbiryer’ adlı konut projesinin temeli Nisan ayında atılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Koray İnşaat Genel Müdürü Şamil Çakar, projenin tanıtımıyla ilgili toplantıda, Koray İnşaat’ın 52 yıllık geçmişinde Sabancı Center, Yapı Kredi Plaza, Karum Alışveriş Merkezi, Sabancı Üniversitesi, Ankara Sheraton, Adana Hilton SA gibi Türkiye’nin en prestijli konut projelerine imza attığını, yurt dışında da Ürdün King’s Academy gibi bir çok başarılı projeyi hayata geçirdiğini belirtti.

Çakar, Bursa’nın gelişme potansiyeli en yüksek bölgelerinden Mudanya'da İnal Ertekin İlköğretim Okulu ön planında tutularak hazırlanan 750 konutluk ‘Bursa Güzelbiryer’ adlı konut projesinin, toplam 120 dönümlük bir alan üzerinde inşa edileceğini söyledi. Nisan ayında temelini atacakları projenin, 2010 yılı Mayıs ayında tamamlanacağını belirten Çakar, “Bursa insanının sırtını dağa yaslayarak değil, dağın manzarasını karşısına alarak yaşamını sürdüreceği bir yerleşim alanı inşa ediyoruz. En yüksek 4 katlı olacak binalarımızın hiçbiri, diğerinin manzarasını kesmeyecek şekilde tasarlandı. Projemizde çocukların gelişimlerini sağlayacak oyun alanları, sihirli bahçe, kocaman bahçe, matematik bahçesi ve kreş gibi alanlar olacak” dedi.

Müşterilerine, Türkiye’de sınırlı sayıda inşaat firmasının verdiği ‘Garanti Belgesi’ni de verdiklerini söyleyen Çapar, “Ev sahibi olmak isteyenler de nasıl otomobil, beyaz eşya alırken garanti belgesi istiyorlarsa, ev alırken de aynı belgeye sahip olmaları gerekiyor. Ancak sektör bundan çok uzakta. Koray İnşaat olarak Konut Kalite Standardı (KKS) adını verdiğimiz bir çalışmayı sektöre armağan ettik. Müşterilerimize parkelerin kabarmaması için ne yapmaları, konutun hangi aralıklarla havalandırılması, elektrik panolarını nasıl kullanmaları gerektiğine ilişkin, konutlarla ilgili kullanım kılavuzu da veriyoruz” diye konuştu.

Çakar, 1+1 60 metrekareden başlayıp, 4+1 335 metrekareye kadar uzanan 25 ayrı konut tipinin yer aldığı projede, konutların fiyatlarının ise 106 bin ile 618 bin YTL arasında değiştiğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious