Burssapor, Beşiktaşlı Pancu'yu 2 yıllığına renklerine bağladı

  • Giriş : 14.06.2006 / 00:00:00

Süper Lig'in çiçeği burnunda takımlarından Burssapor, Beşiktaş'ın Rumen golcüsü Daniel Gabriel Pancu'yu renklerine bağladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2 yıl aradan sonra Süper Lig'e yeniden merhaba diyen Bursaspor, yabancı transferinde ilk bombayı Beşiktaş'ın golcü oyuncusu Rumen Daniel Gabriel Pancu'yu transfer ederek patlattı. Yerli transferinden sonra yabancı oyuncu arayışına giren Bursaspor'da Başkan Levent Kızıl, hem Beşiktaş yönetimini, hem de Rumen golcü Pancu'yu uzun süren pazarlığın ardından ikna etti. Kızıl, sıkı bir pazarlıkla Pancu'nun bonservisini de Beşiktaş'tan aldı.

Önümüzdeki günlerde Bursaspor'la sözleşme imzalayacak olan 29 yaşındaki golcü oyuncunun satılması halinde Bursaspor, Beşiktaş'a yüzde 35 pay verecek. Pancu'nun menajeri Becali ile telefonla yapılan uzun pazarlıktan sonra transferi gerçekleştiren Kızıl'ın, cuma günü Romanya'ya giderek burada resmi sözleşme imzalayacağı kaydedildi.

-- PANCU'NUN BURSASPOR'A TRANSFERİ ZORLU GEÇTİ

Daniel Pancu'nun Bursaspor'a transfer öyküsünün bir hayli zorlu olduğu belirtildi. Yeşil Beyazlı kulübün listesinde bulunan 29 yaşındaki futbolcuya, ilk olarak iki hafta önce Konyaspor talip olmuştu. Romanya'da fabrikası bulunan Konyaspor Başkanı Ahmet Şan'ın Pancu ve menajeri Becali ile görüşme yapacağını duyan Başkan Kızıl'ın, hemen uçağa atlayıp Romanya'ya gittiği ve Becali'ye baskı yaparak golcü oyuncuyu görüşmelerden çektiği öğrenildi. Bunun üzerine, Konyaspor kulübü transferde saf dışı kalmış oldu.

-- DANİEL GABRİEL PANCU KİM DİR ?

17 Ağustos 1977 Romanya doğumlu olan Daniel Gabriel Pancu, Poli Timisoara takımında futbola başladı. Daha sonra Cesena ve Rapid Bükreş takımlarında görev yapan Rumen oyuncu, 2002-03 sezonunda Beşiktaş'a transfer oldu. İki sezon Siyah Beyazlı formayı giyen Pancu, geçen yıl Romanya'nın Rapid Bükreş takımı kiralık olarak gönderildi. Pancu, 2004-05 sezonunda, Beşiktaş'ın, 9 kişiyle Fenerbahçe'yi 4-3 yendiği maçta Cordoba'nın kırmızı kart görmesiyle son 10 dakikada kaleye geçmiş ve de yaptığı kurtarışlarla "Kadıköy panteri" lakabını almıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious