'Buruk bir sevinç yaşıyorum'

'Buruk bir sevinç yaşıyorum'.19406
  • Giriş : 14.08.2008 / 15:22:00

Grekoromen güreş 84 kiloda bronz madalya kazanan Nazmi Avluca, duygularını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kazandığı bronz madalyanın kendisini çok fazla sevindirmediğini ifade eden Nazmi Avluca, ''Daha önce Avrupa ve dünya şampiyonluklarına ulaşmıştım. Kariyerimde tek eksiğim olimpiyat şampiyonluğuydu. Onu da burada tamamlayabilmek için gerçekten çok çalıştım. Olimpiyat şampiyonu olacağıma inanıyordum ama olmadı. Sonuçta olimpiyatlarda bronz madalya kazanmak da elbette önemli. Fakat hedefime ulaşamadığım için buruk bir sevinç yaşıyorum'' diye konuştu.

Yarı final müsabakasında mağlup olduğu Macar güreşçi Zoltan Fodor'un kesinlikle yenemeyeceği bir sporcu olmadığının altını çizen Nazmi Avluca, şunları söyledi:

''İlk iki turda yendiğim Gürcistan'dan Badri Khasaia ve İranlı Saman Tahmasebi aslında daha iyi güreşçilerdi. Fakat yarı final müsabakasında şanssızlıklar yaşadım. Her iki periyotta da kurayı rakibim kazandı. Bunun üzerine özellikle ikinci periyotta riskli güreşmek zorunda kaldım. Son saniyelerde ise bir türlü güreşçiyi minderden sökemedim. Bunun sonucunda da mağlup oldum.''

Avluca, Çinli güreşçiyle yaptığı bronz madalya müsabakasının ilk periyodunda dizinden sakatlandığını ve müsabakayı büyük acı içinde tamamladığını da belirterek, ''En azından bronz madalyayı kazanmam gerektiğini düşündüm. Her şeyimi ortaya koydum. Çok şükür ki hiç değilse bronz madalya müsabakasını kazanmayı başardım'' diyerek sözlerini tamamladı.

Bu arada Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Nazmi Avluca'yı ve Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak'ı telefonla arayarak kutladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*