Bush, bu tasarıyı veto edecek!

  • Giriş : 10.05.2007 / 00:00:00

ABD Başkanı George W. Bush, Irak savaşını dilimler halinde finanse edilmesini öngören bir yasa tasarısını veto edeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

George W. Bush, ABD Savunma Bakanlığı'nda (Pentagon) savaş hakkındaki bir brifingden sonra basına yaptığı açıklamada, Demokratlar'ın çoğunlukta olduğu Temsilciler Meclisi'nin açıklaması beklenen yasa tasarısıyla ilgili olarak, ''Metin, dilimler halinde finansmanı öngörüyorsa tasarıyı veto edeceğim'' dedi.

Konuşmasında İngiltere ve Fransa'daki değişimlere de değinen Bush, Fransa'daki cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Nicolas Sarkozy ile birlikte çalışma düşüncesinden memnuniyet duyduğunu bildirdi.

Irak savaşı yüzünden Jacques Chirac ile gergin ilişkileri bulunduğu ifade eden Bush, ''Görüş ayrılıklarımız olacak, uzlaştığımız noktalar olacak, Sarkozy ile çalışacak olma düşüncesine seviniyorum'' diye konuştu.

İngiltere Başbakanı Tony Blair'in İşçi Partisi liderliğinden ayrılması ve yakında da başbakanlığı bırakacak olması konusunda da, Blair'in yerine geçmesi durumunda Gordon Brown ile çalışmaya hazır olduğunu belirten Bush, ''İngiltere ile büyük bir tarihi paylaşıyoruz ve yeni başbakan olarak seçilmesi durumunda Gordon Brown ile çalışmaya hazırım'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious