Bush, ölen askerleri her gün düşünüyor

Bush, ölen askerleri her gün düşünüyor .10821
  • Giriş : 24.03.2008 / 16:54:00

ABD yönetimi, Başkan George Bush'un çatışmalarda hayatını kaybeden Amerikan askerlerini "her gün düşündüğünü" bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beyaz Saray basın sekreteri Dana Perino, yaptığı açıklamada, Bush'un verdiği kararın sorumluluğunu taşıdığını ifade etti.

Bush'un ayrıca başarıya odaklanmaya devam edilmesinin sorumluluğunu üstlendiğini kaydeden Perino, askerlerin ailelerinin Başkan Bush'tan sık sık Irak'taki görevi tamamlamasını istediklerini de söyledi.

Perino, Bush'un, Romanya'da gelecek hafta yapılacak NATO zirvesi öncesinde Irak'taki asker sayısıyla ilgili karar vermeye yönelik bir süresinin bulunmadığını belirtti. Perino, Irak'ta ölen Amerikan askerleri sayısının 4 bini bulmasına atfen, "Bush'un her hayatın değerli olduğuna inandığını ve çatışmalarda hayatını kaybedenleri her gün düşündüğünü" anlattı.

Bush'un kurbanların aileleri için de üzüldüğünü ve daima bu kişilerin refahıyla ilgilendiğini belirten Perino, Bush'un, "bir baş komutan için en zor şeyin, genç erkek ve kadınları çatışmaya göndermek olacağını" söylediğini kaydetti.

Irak'ın istikrara kavuşturulmasında, geçen yıl güvenlik alanında elde edilen kazanımların önemli rol oynadığını söyleyen Perino, Bush'un Amerikan ordusunun gösterdiği "cesur ve onurlu" hizmetleriyle gurur duyduğunu ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious