Bush, otomotiv çöküşünden korktu

Bush, otomotiv çöküşünden korktu.14407
  • Giriş : 19.12.2008 / 10:02:00
  • Güncelleme : 19.12.2008 / 10:02:25

Bush, Amerikan otomobil üreticilerinin kırılgan koşullarda olduklarını ve otomotiv endüstrisindeki düzensiz bir çöküşün mali piyasayı etkileyebileceği endişesini taşıdığını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ABD Başkanı George Bush, Amerikan otomobil üreticilerinin kırılgan koşullarda olduklarını ve otomotiv endüstrisindeki düzensiz bir çöküşün mali piyasayı etkileyebileceği endişesini taşıdığını açıkladı.
Washington'da Amerikan Girişim Enstitüsünde konuşan Bush, otomobil üreticilerine nasıl yardım edecekleri konusunda henüz bir karar almadıklarını, ancak kendisinden görevi devralacak Barack Obama yönetimine arkasında büyük bir felaket bırakmak istemediğini söyledi.

Bu arada, Beyaz Saray sözcüsü Dana Perino, otomotiv sektöründeki düzensiz bir çöküşün sistemi şoke eden çok kaotik bir şey olacağını açıkladı. Perino, iflasın düzenli bir şekilde yapılmasınınsa yumuşak iniş sağlayacağını söyledi.

Bush'un otomobil üreticilerine nasıl mali yardım sağlanacağı konusundaki çalışmayı tamamlamak üzere olduğunu belirten Perino, ancak çalışmanın ne zaman tamamlanacağı ve planın ne zaman açıklanacağı konusunda bilgi vermedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*