Bush, ülke tarihinin en az halk desteğine sahip başkanı

Bush, ülke tarihinin en az halk desteğine sahip başkanı.12749
  • Giriş : 18.10.2007 / 15:59:00

Başkan Bush, ülke tarihinin en az halk desteğine sahip başkanı olmaya bir adım daha yaklaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Amerika'da yapılan son anketler Başkan George Bush'un, ülke tarihinin en az halk desteğine sahip başkanı olmaya bir adım daha yaklaştığını ortaya çıkardı.

Ancak anketler, bu kadar az popüler bir başkana karşı muhalefetin kontrolündeki Kongre'yi de en az başkan kadar başarısız bulduğunu gösteriyor.

Reuters ve Zogby Index tarafından yapılan kamuoyu yoklamasında, Başkan Bush'a olan halk desteğinin yüzde 24'e düştüğü tespit edildi. Geçen ay bu destek, yüzde 29'la bir başka en düşük rekoru kırmıştı.

7 Kasım seçimlerinden beri Demokrat çoğunluklu olan Kongre'yi başarılı bulan Amerikalı oranı ise yüzde 11 oldu. Amerikalıların yüzde 66'sı, ülkenin yanlış yolda olduğuna inanıyor.

Zogby Index sahibi John Zogby, "Halk, Kongre'den sağlık, eğitim ve göçmenlik konularında artık aksiyon bekliyor; ancak bunun olacağından da ümitli değil." yorumunda bulundu. Anket, halkın dış politika ve ekonomideki gelişmeleri de olumsuz değerlendirdiğini belirledi. Halkın sadece yüzde 18'i dış politikaya pozitif baktığını ifade ederken, ekonomiye pozitif bakanların oranı da yüzde 26'ya geriledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious