Bush, yeni Irak politikasında kararlı

  • Giriş : 13.01.2007 / 00:00:00

ABD Başkanı George W. Bush'un büyük bir ilgi ile beklenen yeni Irak politikasının açıklanmasının ardından gözler Irak'ta konuşlandırılacak yeni askeri birliklere çevrildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

21 bin 500 askerin daha bölgeye gönderilmesi beklenirken, Başkan Bush, bu noktada Kongre'nin kenidisi durdurmayı deneyeceğini, ancak kararlı olduğunu ve planlarını uygulamaya koyacağını açıkladı.

Irak'a ilişkin yeni politakalarını açıklamasının ardından gelen tepkileri yanıtlayan ABD Başkanı George W. Bush, yeni politikada kararlı olduğunu ve engellemelere karşı koyacağını ifade etti. Bölgeye 21 bin 500 askerin gönderilmesini öngören yeni politikasının karşıt görüşlülerin engelleme girişimlerine rağmen uygulamaya koyacağını belirten Bush, “Şunu net bir şekilde anladım ki Kongre beni durdurmayı deneyecek. Fakat bu noktada kesin kararlıyım. Yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Bu arada Irak'ta ölen ABD'li asker sayısını 3 binin üzerine çıkması sebebiyle yoğun bir şekilde eleştirilen Bush'un yeni politikası, CBS Televizyonu'nun internet sitesinde yapılan araştırmaya göre ABD'lilerin 3'te 2'si tarafından desteklenmiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious