Bush: Bunlar yaşandığı için üzgünüm

Bush: Bunlar yaşandığı için üzgünüm.14407
  • Giriş : 01.12.2008 / 22:07:00

Ocak 2009'da görevi Obama'ya bırakacak olan ABD Başkanı Bush bu aralar çok üzgün. Üzüntüsünü de şöyle dile getiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


ABD Başkanı George W. Bush, mali krizin işsizliğe yol açması nedeniyle üzgün olduğunu söyledi.

ABD televizyonuna konuşan Bush, "Bunlar yaşandığı için tabii ki üzgünüm. İnsanların işlerini kaybetmesi fikrinden hoşlanmıyorum. Ancak Amerikalılar bilmeli ki sistemi koruyacağız. Yani koruyoruz. Daha fazlası gerekirse yapacağız." diye konuştu.

Kendi başkanlığı döneminde mali krizin yaşanmasından dolayı sorumlu hissettiğini kaydeden Bush, "Ancak tarih yazıldığında insanların başkanlığımdan önce Wall Street'e ilişkin pek çok karar alındığını görecek." dedi.

ABD Başkanı George W. Bush, dönemindeki en büyük üzüntünün Irak'ın kitle imha silahları olduğuna dair hatalı istihbaratın olduğunu söyledi. Bush, başkanlığa gelirken savaş için de hazır olmadığını vurguladı.
ABC televizyonunda yayınlanan "World News" programında konuşan Bush, "Başkanlık dönemimdeki en büyük üzüntüm Irak'a ilişkin istihbaratın hatalı çıkmasıdır. Pekçok kişi kendi popülerliklerini bu raporların arkasına koyup Saddam Hüseyin'in devrilmesindeki nedenin kitle imha silahları olduğunu söyledi." diye konuştu. Bununla birlikte Bush, Irak'ın kitle imha silahları olmadığına dair raporun gelmesi halinde savaşa karar verip vermeyeceğine ilişkin yorum yapmadı. ABD Başkanı Bush'un Irak'ı işgale karar vermesi nedeniyle ülkedeki popülerliği düşmüştü.

Başkan Bush, göreve gelirken en hazırlıksız olduğu konunun da savaş olduğunu belirtti. Bush, "Savaş için hazırlıksızdım. Yani kampanya dönemimde 'Bana oy verin. Bir saldırıya karşı koyabilirim' demedim. Savaşı beklemiyordum." dedi.

ABD Başkanı George W. Bush, mali krizin işsizliğe yol açması nedeniyle de üzgün olduğunu söyledi. Bush, "Bunlar yaşandığı için tabii ki üzgünüm. İnsanların işlerini kaybetmesi fikrinden hoşlanmıyorum. Ancak Amerikalılar bilmeli ki sistemi koruyacağız. Yani koruyoruz. Daha fazlası gerekirse yapacağız." diye konuştu. Kendi başkanlığı döneminde mali krizin yaşanmasından dolayı sorumlu hissettiğini kaydeden Bush, "Ancak tarih yazıldığında insanların başkanlığımdan önce Wall Street'e ilişkin pek çok karar alındığını görecek." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*