Bush: Dinci fanatiklerle savaş sürüyor

  • Giriş : 10.08.2006 / 00:00:00

ABD Başkanı George W. Bush, uçaklara sabotaj planının, ABD'nin hala dinci fanatiklerle savaş halinde olduğunu ortaya çıkardığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bush, İngiltere'deki tutuklamaların, özgürlüğü seven insanları ve Amerikan ulusunu yok etmek için her yolu kullanacak olan “İslamcı faşistlerle” ABD'nin savaş halinde bulunduğunu açıkça gösterdiğini söyledi.

ABD Başkanı, “Bu ülke, şimdi 11 Eylül öncesinde olduğundan daha emniyetli. Amerikan halkını korumak için birçok önlem aldık, ancak hala tamamen emniyette değiliz. ABD'nin bir tehditle karşılaşmadığını düşünmek yanlış” dedi.
Bush, “Amerikan halkı, tehlikeli bir dünyada yaşadığımızı, ancak hükümetimizin insanlarımızı korumak için yapabileceği her şeyi yapacağını bilmeli” diye konuştu.

Başkan Bush, İngiltere'deki olayın ardından alınan güvenlik önlemlerinden dolayı yolcuların sıkıntı çekeceğini, ancak buna katlanılması gerektiğini belirterek, seyahat edenlerden sabırlı ve uyanık olmalarını istedi.
Bush, olayın ortaya çıkarılmasından dolayı da İngiltere hükümetine ve yetkililerine ve Amerikan halkını korumak için çalışan ABD yetkililerine teşekkür etti.

ABD Başkanı, olayla ilgili olarak İngiltere ile ABD arasındaki işbirliğinin mükemmel olduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious