Bush giderayak küresel gaf yaptı

Bush giderayak küresel gaf yaptı.12783
  • Giriş : 03.11.2008 / 14:48:00

Geldiği günden itibaren yaptığı gaflarla gündeme gelen ABD Başkanı Bush, giderayak tam anlamıyla küresel bir gafa daha imza atarak, Avustralya Başbakanına parmak ısırttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avustralya Başbakanı Kevin Rudd, finansal krizin hararetinin hissdedildiği 10 Ekim günü ABD başkanı George Bush'u arayarak, Kasım ayı içinde toplanması öngörülen G-20 zirvesi hakkında konuşmak istedi. Bush'tan gelen cevap ile şok oldu; "G-20 nedir?" Bu telefon görüşmesi, Avustralya'da bir gazeteye sızınca, Rudd zor durumda kaldı. Muhalefet Rudd'a özel telefon görüşmesini medyaya sızdırdığı için özür dilemesi çağrısında bulunurken, Kevin Rudd, günler sonra, telefon görüşmesini yalanlamak zorunda kaldı. Rudd, Avustralya gazetesi "

The Weekend Australian" gazetesinin yayınladığı diyaloğu inkar ederken, Bush ile G - 20 zirvesi konusunda konuştuklarını doğruladı. G - 20, aralarında Türkiye'nin de yer aldığı 19 sanayi ülkesi ve Avrupa Birliğinden oluşan uluslararası bir forum. G - 20 ülkeleri liderleri 15 Kasım günü bir araya gelerek, finansal krize karşı alınacak ortak önlemleri konuşacak.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*