Bush gitti ama protestolar bitmedi

Bush gitti ama protestolar bitmedi.11631
  • Giriş : 21.01.2009 / 08:45:00

Görev süresi biten George W. Bush, Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu (Küresel BAK) üyesi bir grup tarafından protesto edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bush aleyhinde sık sık slogan atan grup, yanında getirdikleri Bush resmine ayakkabı fırlattı.

Galatasaray Lisesi önünde toplanan Küresel BAK üyesi yaklaşık 50 kişi, "Filistin'e özgürlük", "Savaşa hayır" yazılı pankartlar açtı, "Katil Bush hesap ver, bugün kaç çocuk öldürdün?", "Katil ABD Ortadoğu'dan defol", "George Bush teröristtir" şeklinde sloganlar attı.

Alkışlarla ve düdük çalarak protestosunu devam ettiren grup adına basın açıklamasını Roni Maigolies ve Yıldız Ramazanoğulları yaptı.

Açıklamada, dünyada bütün savaş karşıtlarının Bush'un gittiği her yerde, insanlık ve savaş suçlarını yüzüne çarpmaya hazırlandığı belirtildi.

Bush'un Filistin halkının düşmanı olduğu vurgulanan açıklamaya şöyle devam edildi: "Saldırgan İsrail, kendisini en çok Bush döneminde rahat hissetti. İsrail Lübnan'ı 2006'da bir ay boyunca bombaladı ve yine çoğu sivil, yaklaşık bin 200 Lübnanlıyı öldürdü. İsrail, Filistin'i bölen utanç duvarını Bush'un desteği ile inşa etti. Bush döneminde İsrail, Filistin'i defalarca bombaladı. Siviller katledildi, savaş suçları işlendi."

Bush'a ayakkabı fırlatan Iraklı gazeteci El Zayid'e de destek verilen açıklamanın ardından altında "Defol katil" yazısı bulunan Bush resmine ayakkabı fırlatıldı.

Protesto eylemi olaysız sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*