Bush: Planımız hemen kabul edilmeli

Bush: Planımız hemen kabul edilmeli.10821
  • Giriş : 25.09.2008 / 08:56:00

W. Bush, ABD'nin ciddi bir mali kriz içinde bulunduğunu belirterek, hazırladıkları ekonomiyi kurtarma planının en kısa sürede kabul edilmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ABD Başkanı George W. Bush, ABD'nin ciddi bir mali kriz içinde bulunduğunu belirterek, ABD Kongresi'nden finans sektörünü kurtarmak amacıyla hazırlanan ekonomiyi kurtarma planını en kısa sürede kabul edilmesini istedi.

George W. Bush, televizyonda ABD halkına hitaben yaptığı konuşmada, ''Biz, ciddi bir mali kriz içindeyiz ve federal hükümet buna bitirici bir eylemle karşılık veriyor'' diyerek ABD halkını 700 milyar dolarlık ekonomiyi kurtarma planına destek vermeye çağırdı. Pazarın ''düzgün işlemediği'' uyarısında bulunan Bush, yaygın bir güven kaybı bulunduğunu, belli başlı sektörlerin risk altında olduğunu ve başka bankaların da başarısız olarak ABD ekonomisini durgunluğa (resesyona) sürüklemekle tehdit ettiğine işaret etti. Bush, ''Bunun olmasına izin vermemek zorundayız'' dedi.

Televizyonda 12 dakika süren konuşmasında ABD ekonomisini kurtarma planının amacının, kredi akışını başlatmak ve ekonomiyi yeniden canlandırmak için sorunlu alacakların satın alınmasında hükümete yardımcı olmak olduğunun altını çizen Bush, ''Kurtarma planının amacı, şirketlere değil ülkemize yardım etmektir'' diye konuştu.

Bush, konuşmasında, Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı John McCain ile Demokrat Parti'nin başkan adayı Barrack Obama'yı, ABD'nin içinde bulunduğu mali kriz konusunda görüşmelerde bulunmak amacıyla Beyaz Saray'da toplantıya çağırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*