Bush-Rice aşık! HÜRRİYET

  • Giriş : 03.06.2006 / 00:00:00

ABD başkentinde kulisler, Başkan George W.Bush ile eşi Laura’nın ayrıldığı ve Bush’un Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ile aşk yaşadığı dedikodusuyla çalkalanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Globe gazetesi, "Bush’un evliliği bitti" diye manşet atarken, Demokrat Parti içindeki etkili bir isim, Bush’un Rice ile aşk ilişkisi içinde olduğunu, bu durumun, Washington’un acımasız siyaset arenasında bir depreme neden olduğunu söyledi.

Aynı kişi, Laura Bush’un günlük programlarını aynen uygulamaya devam ettiğini, ancak gecelerini lüks bir otelde geçirdiğini söyledi.

Rice, bir süre önce bir yemek sırasında, Bush’tan söz ederken "kocam" demiş, sonra da düzeltme yaparak "başkan" ifadesini kullanmıştı. Hiç evlenmemiş Rice’ın Bush için "kocam" demesi yemekte bulunanları şaşkına çevirmişti.

Globe gazetesi ise Bush çiftinin boşanmayı konuştuğunu duyurdu. Habere göre, boşanmayı gündeme getiren taraf Laura Bush oldu. Başkan Bush da, "Evet ayrılalım" diye cevap verdi. Bush ve eşinin "yardımcıları aracılığıyla" konuştukları öne sürüldü. Bushların aynı yatak odasını paylaşmadığı daha önce basına yansımıştı. Bush görev başındayken çiftin boşanması söz konusu değil. Bush ikizleri Barbara ve Jenna, aralarındaki sorunları çözmeleri için anne ve babalarıyla ayrı ayrı konuşuyorlar. Barbara ve Jenna, anne-babalarının bir evlilik terapisti ile biraraya gelmelerini de istediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious