Bush uyardı: Ekonomide sıkıntı verici işaretler var

Bush uyardı: Ekonomide sıkıntı verici işaretler var.9098
  • Giriş : 04.02.2008 / 03:13:00
  • Güncelleme : 04.02.2008 / 01:16:02

Bush, ülke ekonomisinin zayıflamakta olduğuna ilişkin ciddi ve sıkıntı verici işaretler olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bush, bu çerçevede yönetiminin hazırladığı ekonomiyi canlandırma amaçlı teşvik planının kongre tarafından en kısa sürede kabul edilmesini istedi.

Baskan Bush, Kansas City kentinde yaptığı konuşmada, ABD ekonomisinin içinde bulunduğu sıkıntıları dile getirerek, kongreyi harekete geçmeye çağırdı.
Bush, “Ekonominin zayıflamakta olduğuna ilişkin sıkıntı verici ve ciddi işaretler var. Bununla ilgili bir şey yapmamız gerek” dedi.

Ve yönetiminin hazırladığı ekonomiyi canlandırma planının en kısa surede kongreden geçmesini istedi.

Baskan Bush, kongrenin üst kanadı senatoya hitaben, “Bu iş ne kadar kısa sürede biter ve paket onaylanmış olarak masama gelirse, ekonomimiz için o kadar iyi olur” dedi.

Bush’un önerdiği ve 100 milyondan fazla ABD’liye 600 ile 1.000 dolar vergi indirimi yardımı verilmesini öngören toplam 161 milyar dolarlık paket, kongrenin alt kanadı Temsilciler Meclisi’nde kabul edilmişti.

Ancak paketin boyutunun 204 milyar dolara çıkarılmasını isteyen senato, önlemlere ilişkin tasarının oylanmasını geciktiriyor.

Bu arada Çalışma Bakanlığı’nın yayınladığı son istihdam raporunda, ocak ayında toplam 17,000 kişinin isini kaybettiğinin açıklanması, yeni bir olumsuz gelişme olarak ortaya çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious