Bush veda turlarına başladı

Bush veda turlarına başladı.15794
  • Giriş : 23.11.2008 / 21:50:00

ABD Başkanı George W. Bush, dünya liderlerine veda etmeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

APEC'in (Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği), Peru'nun başkenti Lima'da yapılan zirvesine katılan George W. Bush, bu vesileyle başta Çin Devlet Başkanı Hu Jintao olmak üzere kimi liderlerle ikili görüşmelerde bulunarak, onlara veda etti.

20 Ocakta görevi, 4 Kasımdaki seçimin galibi Barack Obama'ya devredecek olan Bush, Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev ile yapacağı ikili görüşmeden önceki açıklamasında, bunun başkan sıfatıyla yaptığı son toplantı olduğunu söyledi ve ve "Dimitri ve (eski Rusya Devlet Başkanı, Başbakan) Vladimir Putin ile çok görüşmelerimiz oldu. Anlaştığımız da oldu, anlaşmadığımız da" dedi.

Medvedev de kimi konular üzerinde anlaşma sağlayamadıklarını belirtti ve "Ama yine de birlikte iyi çalıştık" diye konuştu.

APEC zirvesinin artık kendisinin son yurtdışı ziyareti olacağını belirten Bush, Kanada Başbakanı Stephen Harper ile de biraraya geldi.

Bush, Japonya Başbakanı Taro Aso ile vedalaşırken Aso, "Bush'un Washington ile Tokyo arasındaki ilişkileri iyileştirdiğine hiç kuşku yoktur" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*