Bush'a atılan pabuçlara 10 milyon $!

Bush'a atılan pabuçlara 10 milyon $!.13119
  • Giriş : 18.12.2008 / 11:09:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 09:20:50

ABD Başkanı Bush'un Irak ziyaretinde bir gazeteci tarafından kendisine fırlatılan ayakkabılar için 10 milyon dolar teklif edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

-BU AYAKKABILAR İNSANLIK ONURUNU TEMSİL ETTİ-

Ayakkabılara 10 milyon dolar teklif veren ve almak istemesinin sebeplerini açıklayan Suudi Arabistanlı Muhammed Makhafa, Mısır televizyonuna konuştu. Makhafa: "Bush'a fırlatılan ayakkabıların kaybolmaması gerekli. Bu ayakkabıların vicdani değerleri çok yüksek. Bu ayakkabılar insanlık onurunu temsil etti" dedi.

Başkan Bush, Bağdat'ta yaptığı basın toplantısı sırasında, televizyon muhabiri Muntazar el Zeydi'nin fırlattığı ayakkabılardan refleksleri sayesinde son anda eğilerek kurtulmuştu. Olayın ardından meslektaşlarının şaşkın bakışları arasında tutuklanan Iraklı gazeteci Pazar gününden beri cezasının ne olacağını bekliyor.

Bu arada Reuters de bir Mısırlı'nın 20 yaşındaki kızını Muntazar el Zeydi'yle evlendirmek için çabaladığını yazdı.

Irak ve diğer ülkelerde özellike Bush ve Amerika karşıtı gösterilerde binlerce insan, sokaklara dökülerek Zeydi'ye destek vermeye devam ederken, İnternet siteleri, sanal Bush'a ayakkabı fırlatma oyunlarına yer vermeye başladı.

-BUSH'A AYAKKABI FIRLATMADA LİDER ABD OLURKEN, TÜRKİYE ALTINCI SIRADA TAKİP EDİYOR-

Dünyanın dört bir yanından SockAndAwe.com adlı internet sitesindeki oyuna katılan kullanıcılar, şu ana kadar sanal Bush'un yüzüne 30 milyona yakın ayakkabı isabet ettirdi. Siteye en çok girenler listesinde Amerikalılar zirvede yer alırken, Türkiye listenin altıncı sırasına yerleşti.

Site şu ana kadar 2 milyona yakın tekil kullanıcıyı ağırlarken, sayfayı ve oyunu yapanlar, internet sitesinin popülerliğinden faydalanarak SockAndAwe.com'u Ebay İngiltere'de satışa çıkarttı.

HABERTÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*