Bush'un ilk açıklaması tatmin etmedi! Bush ne dedi?

Bush'un ilk açıklaması tatmin etmedi! Bush ne dedi?.10511
  • Giriş : 05.11.2007 / 22:27:00
  • Güncelleme : 05.11.2007 / 22:53:16

Başbakan Erdoğan ile görüşen ABD Başkanı Bush ortak düşman dedi. Ancak bu tatmin etmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bush Başbakan Erdoğan ile yaptığı görüşmeden sonra "PKK ortak düşmanımız. Bundan sonra PKK ile mücadeleyi her iki ülkenin askeri yürütecek" dedi.

Bush'tan sonra söz alan Erdoğan ise şunladı söyledi: "Öncelikle Sayın Bush'a teşekkür ederim. Bugün dünyadaki terör ve ülkemizdeki PKK terörünü konuştuk. Kuzey Irak'a yermleşmiş PKK terörüne karşı neler yapabiliriz bunu değerlendirmeyi konuştuk. Bildiğiniz gibi parlementomuz neredeyse tamamına yakın bir oyla bize sınırötesi operasyon yetkisi verdi. Bu tamamıyla PKK terör örgütüne yönelik sınırötesi operasyondur. Sivillere karşı bir operasyon söz konusu değildir. Bu konuda stratejik ortağımız ABD ile birlikte hareket etmemiz gerekmektedir. Sadece Türkiye'nin değil dünyanın da terör sorununa karşı Somali'de Afganistan'da olduğu gibi ortak mücadelemiz sürecektir. İnanıyorum ki PKK'ya karşı mücadelemiz bölgede barışa katkısı olacaktır. İnanıyorum ki bu mücadele sonrası PKK kampları ve liderlerinin yakalanması konusunda bize gerekli yardım sağlanacaktır. Bunu çözersek Irak'a ve Kuzey Irak'a da huzur gelecektir. Onların huzursuzluğu bizim de huzursuzluğumuzdur"

Bir gazetecinin PKK ilgili sorusuna yanıt veren Bush; "PKK terör örgütüdür ve bunların eylemlerini engellemek için önce iyi istihbaratlara ulaşmamız gerekmektedir. Önce bu örgütün yerini tespit etmek gerekmektedir. PKK Türkiye'nin düşmanıdır, Kuzey Irak'ın düşmanıdır dolayısıyla bizim düşmanımızdır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious