Bütçe maratonu başlıyor

  • Giriş : 14.12.2006 / 00:00:00

TBMM Genel Kurulunda, 11 gün sürecek 2007 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesinin görüşmelerine yarın saat 14.00'de başlanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP grubu adına Genel Başkan Deniz Baykal, ANAVATAN grubu adına Genel Başkan Erkan Mumcu konuşacak. AK Parti'nin görüşlerini ise İstanbul Milletvekili Nazım Ekren açıklayacak.

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar ise bütçe üzerindeki görüşlerini grubu olmadığı için kişisel söz alarak dile getirecek.

Yapılacak bu görüşmelerin ardından AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bütçe üzerindeki eleştiri ve sorulara cevap vermesi bekleniyor.

Görüşmelerde gruplara bir saat konuşma hakkı verilirken, kişisel görüşlerini açıklayan milletvekillerinin konuşma süresi 10 dakika ile sınırlı tutulacak.

-BÜTÇE PROGRAMI-

Genel Kurulda 11 gün sürecek ve 15 tur halinde gerçekleştirilecek bütçe görüşmelerinin takvimi ise şöyle:

16 ARALIK CUMARTESİ

TBMM Başkanlığı, RTÜK, Cumhurbaşkanlığı, Sayıştay Başkanlığı, Anayasa Mahkemesi Başkanlığı, Başbakanlık, MİT Müsteşarlığı, MGK Genel Sekreterliği, Atatürk Kültür, Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı.

17 ARALIK PAZAR

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Gümrük Müsteşarlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı, İhracatı Geliştirme Etüt Merkezi, DPT Müsteşarlığı, SPK, BDDK, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Tütün, Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkiler Piyasası Düzenleme Kurulu.

18 ARALIK PAZARTESİ

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı, Başbakanlık Yüksek Denetleme Kurulu, Danıştay Başkanlığı, TÜBİTAK Başkanlığı, Türkiye Bilimler Akademisi Başkanlığı, Hazine Müsteşarlığı, AB Genel Sekreterliği, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü, Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı, TÜİK.

19 ARALIK SALI

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü, Özürlüler İdaresi Başkanlığı, Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü.

20 ARALIK ÇARŞAMBA

Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Telekomünikasyon Kurulu, Denizcilik Müsteşarlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, EPDK, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü, Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü, TAEK, MTA, Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, DSİ Genel Müdürlüğü.

21 ARALIK PERŞEMBE

Dışişleri Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Rekabet Kurumu, Milli Prodüktivite Merkezi, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme, Destekleme İdaresi Başkanlığı, Türk Akreditasyon Kurumu, Türk Standartları Enstitüsü Başkanlığı, Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Çevre ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Özel Çevre Koruma Kurumu Başkanlığı.

22 ARALIK CUMA

Adalet Bakanlığı, Ceza İnfaz Kurumu ile Tutukevleri İşletmeleri Kurumu, Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı, Yargıtay Başkanlığı, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü.

23 ARALIK CUMARTESİ

Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK, Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, ÖSYM, 68 üniversite.

24 ARALIK PAZAR

Maliye Bakanlığı, Kamu İhale Kurumu, Gelir İdaresi Başkanlığı, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Gelir Bütçesi, Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile Kesin Hesap Kanunu tasarılarının oylanmamış maddelerinin oylanması

25 ARALIK PAZARTESİ

Bütçenin tümü üzerinde son konuşmalar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious