Bütçe maratonu bugün sona eriyor

  • Giriş : 25.12.2006 / 00:00:00

TBMM Genel Kurulunda, bütçe üzerindeki son konuşmalar bugün yapılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tartışmalarla başlayan 2007 Mali Yılı Bütçesinin yine tartışmalarla bitmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanlığı, Ali Dibo, IMF ve sine-i millet tartışmalarına sahne olan bütçe görüşmelerinin son günde de hararetli geçmesi bekleniyor.
Sırasıyla CHP, AKP ve ANAVATAN grupları adına yapılacak konuşmaların ardından, Hükümet adına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan konuşacak. CHP Lideri Deniz Baykal, ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu ve DYP Lideri Mehmet Ağar’ın da bütçe üzerine söz alması bekleniyor.
Daha sonra, 2007 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2005 Mali Yılı Kesin hesap kanun tasarıları açık oya sunulacak.
Genel Kurulda, 26 Aralık Salı günü Darülaceze Müessesesi Genel Müdürlüğü Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Tasarısı görüşülecek. Tasarı, İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı, özel bütçeli ve kamu tüzel kişiliğine haiz olan genel müdürlüğün teşkilat, görev, yetki, sorumluluk ve faaliyetlerini yeniden belirliyor. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından bir kez daha görüşülmek üzere Meclis’e geri gönderilen ve 15 yeni üniversiteye kurucu rektör atamasını öngören yasa, 27 Aralık Çarşamba günü görüşülecek. Uzun zamandan beri sözlü soruların görüşülmediği Genel Kurul’da, yılın son çalışma günü olan 28 Aralık Perşembe günü denetim faaliyetlerine ayrıldı. Genel Kurul, gündemde bulunan sözlü sorular ele alındıktan sonra tatile girecek.
Bugün saat 14.00’de toplanacak olan Genel Kurul, bütçe üzerindeki son konuşmaların bitimine kadar, diğer günler ise 15.00-19.00 arasında çalışacak. AB Uyum Komisyonu, 28 Aralık Perşembe günü Sigortacılık Kanunu Tasarısını ele alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious