Butto, Pakistan'a dönüyor

  • Giriş : 16.10.2007 / 16:25:00

Pakistan’ın eski Başbakanı Benazir Butto, 18 Ekimde ülkesine döneceğini teyit etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İngiliz SKY TV haber kanalına konuşan Butto, ülkesine döneceği günü dört gözle beklediğini, bunun için bütün hazırlıkların tamamlandığını, kendisini bekleyenlerin ve kendisinin dönüş için yapılan programa uyacaklarını söyledi.

"Pakistan’a indikten sonra konvoyunun herhangi bir suikasta hedef olmasından endişe edip etmediği" sorulan Butto, "Bunun üzerinde hiç düşünmüyorum. Zaten partim Pakistan hükümetinden bütün güvenlik önlemlerinin alınmasını resmen istedi. Mahkeme de hükümetten benim güvenliğimin sağlanması yolunda talepte bulunmuştu. Biliyorsunuz Pakistan Anayasası ülkenin bütün vatandaşlarının güvenliklerinin sağlanmasını emreder" dedi.

‘Geri dönmem riskli’

Pakistan hükümetinden olası bir suikastın önlenmesi için gelişmiş sinyal bozucu cihazların temini talebinde bulunulduğunu da kaydeden Butto, bu gelişmiş cihazlar sayesinde yol kenarından kumandayla patlatılacak bir bomba ya da bir intihar eylemcisinden korunmanın mümkün olduğuna işaret etti.

Ortada bir risk bulunduğunu kabul eden Butto, "Ama risk zaten günlük yaşamımızın her yerinde var. Dolayısıyla bu riskleri düşünmeye değmez. Biz bütün dikkatimizi yapılması gereken görevler üzerinde topladık. Tabii ki kızlarım bu tür haberlerden rahatsız oluyor, onlara da bunlardan rahatsız olmamalarını söylüyorum. Güvenlikte olacağıma, Allah’ın koruyacağına inanıyorum" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious