Butto kafasını çarparak ölmüş

Butto kafasını çarparak ölmüş.9082
  • Giriş : 08.02.2008 / 10:32:00

Pakistan'ın eski başbakanlarından Benazir Butto'nun ölümüyle ilgili soruşturmaya yürüten İngiliz polis teşkilatı Scotland Yard'ın, Butto'nun kurşun yaralarıyla değil, intihar saldırısındaki patlama yüzünden öldüğü sonucuna vardığı iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

New York Times gazetesinin raporu hazırlayan kaynaklardan edindiği bilgiye göre, müfettişler Butto'nun patlamanın şiddetiyle kafasını çarpması yüzünden öldüğünü tespit etti.

Raporda ayrıca, saldırının ateş açtıktan sonra üzerindeki bombaları patlatan tek bir kişi tarafından yapıldığı bildiriliyor.

Yetkililer daha önce, iki saldırganın bulunduğunu belirtmişlerdi.

Scotland Yard müfettişlerinin bulguları, hükümetin Butto'nun patlamanın şiddetiyle kafasını otomobile çarparak öldüğü yönündeki açıklamalarını doğruluyor.

Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in muhalifleri ise bu sava karşı çıkıyor. Butto'nun kurşun yarasıyla ölmediğini ileri sürmek, güvenlik ihmalleri yüzünden silahlı saldırganın Butto'nun çok yakınına gelebildiğini saklayarak hükümetin sorumluluğunu azaltmak olarak görülüyor.

Muhaliflerin Butto'nun ölümünde hükümetin parmağı olabileceği iddiaları üzerine Müşerref bağımsız bir soruşturma yapması için Scotland Yard'ı davet etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious