Butto suikastında 15 yaşındaki şüpheli tutuklandı

Butto suikastında 15 yaşındaki şüpheli tutuklandı.15803
  • Giriş : 19.01.2008 / 18:36:00

Pakistan'da 27 Aralık 2007'de suikasta uğrayan muhalif lider Benazir Butto'nun öldürülmesiyle ilgili olarak 15 yaşındaki bir çocuğun tutuklandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pakistan istihbaratı yetkilileri, ülkedeki Şii azınlığa Aşure gününde yeni intihar saldırıları planlayan militanlara yönelik operasyonlarda ele geçirilen şüphelinin, Butto'ya intihar saldırısı düzenlenmesi için gönderilen ekibin içinde olduğunu söylediğini belirtti.

Karaçi polis müdürü Ezher Faruki de, Aşure günü saldırı düzenlemeyi planlayan 5 kişinin patlayıcılar ve küçük bir miktar siyanürle ele geçirildiğini söyledi. Militanların saldırı planının boşa çıkarıldığını belirten Faruki, militanların siyanürü şu şebekesine atmayı istediğini kaydetti.

Pakistan istihbaratından üst düzey bir yetkili, 15 yaşındaki erkek çocuğun kendisini sorgulayanlara, 5 kişilik bir ekibin, El Kaide ile bağlantıları olan ve Taliban ile ittifak yapan militan lideri Beytullah Mehsud tarafından Butto'nun öldürüldüğü Ravalpindi kentine gönderildiğini itiraf ettiğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious