Butto'nun ilk mesajı Facebook'ta

Butto'nun ilk mesajı Facebook'ta.12093
  • Giriş : 04.01.2008 / 09:16:00
  • Güncelleme : 04.01.2008 / 12:55:39

Annesinin yerine partinin başına geçen Bilavel ilk mesajını Facebook'ta yayınladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Pakistan'da suikast sonucunda hayatını kaybeden eski Başbakan Benazir Butto'nun sır dolu ölümüyle ilgili soruşturma derinleşiyor... Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in isteği üzerine, İngiliz polis teşkilatı Scotland Yard'ın terörle mücadele uzmanları soruşturmayı üstlenecek. Butto için de, Lübnan'ın eski başbakanı Refik Hariri'nin cinayetindeki gibi bir BM komisyonu kurulmasını istenmişti. Ancak ABD, İngiliz polisi konuyu araştıracağı için gerek kalmadığını belirtti.

Pakistan hükümeti de suikast zanlıların fotoğraflarını yayımladı. Bilgi verene 10 milyon rupi (192 bin YTL) para ödülü verileceğini bildirdi. Butto'nun mirasçısı olarak partinin başına geçirdiği oğlu Bilavel Butto ise ilk mesajını Facebook'tan verdi: "Lider doğmadım. Sadece bir öğrenciyim. Doğru soruları sormaya çalışıyorum. Öğrencilerin yaptığı şeyleri yapıyorum; abur cubur yiyip, Buffy izliyorum ama öğreniyorum" dedi.

Merkezi Belçika'nın başkenti Brüksel'deki saygın düşünce kuruluşu Uluslararası Kriz Grubu, Başkan Müşerref'in istifa etmesi gerektiğini belirtti.

FACEBOOK MESAJI SAHTE ÇIKTI

Pakistan Halk Partisi’nin yeni ve genç lideri Bilavel Butto Zerdari'nin, annesinin ölümünden 3 gün sonra internetteki Facebook adlı internet sitesinde yayınlanan mesajı sahte çıktı. Mesajın bir başkası tarafından girildiği ortaya çıktı.

Annesinin cenaze işleriyle uğraşırken mesajının Facebook'ta yayınlandığını öğrenen genç Butto, kendisinin haberi olmadan birinin sitesine sahte bildiri koyduğunu fark etti.

Pakistan Halk Partisi'nden iki yetkili, mesajın sahte olduğunu açıklarken, “Bilavel'den annesinin üzüntüsü içindeyken internete girip mesaj yayınlaması beklenemezdi” diye konuştu.

MESAJ SİTEDEN ÇIKARILDI

Mesajın sahte olduğunun nasıl anlaşıldığı hakkında bilgi vermeyen Facebook ise, Bilavel Butto Zerdari'nin sahte olduğu belirlenen mesajını siteden çıkardı.

Bir bildiri yayınlayan şirket yetkilileri, “Soruşturma sonucu mesajın gerçek olmadığını saptadık. Sitenin kullanma koşullarını ihlal ettiği için kaldırdık” dedi.

Bilavel Butto Zerdari'ye atfedilen mesajda, “Lider doğmadım. Sadece bir öğrenciyim. Doğru soruları sormaya çalışıyorum. Öğrencilerin yaptığı şeyleri yapıyorum; abur cubur yiyip, Buffy izliyorum ama öğreniyorum” denilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious